News
Česká verze zapnutaWORLD CUP SKATEBOARDINGVANS

---------------------------------------------------------------------
APPLE JUICE   |   INDY & WICH   |   TASK FORCE   |   TERRORGRUPPE
---------------------------------------------------------------------


Kapela, která vznikla v hlavách kytaristy Dušana Lébla (Plexis) a bubeníka Martina Švece (Plexis). Jelikož nemají odpoledne do čeho píchnout, tak dali dohromady imaginární kapelu a domluvili koncerty. Zahráli si na Světovém poháru ve skateboardingu Mystic SK8 Cup 99, na punkovém festivalu ve Vodňanech a na festivalu v Trutnově.
Třemi zkouškami prověřený, narychlo sehnaný basista Štěpán Svoboda plně vyhovoval tvrdým nárokům….. Naživo je doprovázel na bonga šoumen, a bubeník kapely Chalupáři Jarda Péro "PEYERL".

Po třech úspěšných zkouškách a koncertech se na tři roky odmlčeli. Později znovu ve stejné sestavě nahráli promo demo se šesti skladbami (songy MP3) a APPLE JUICE začali opět živě hrát v roce 2000.

Jelikož si netroufají blíže specifikovat svoji muziku, říkají tomu JUICE muzic. Když už se zdá, že je sestava stabilní, basista Štěpán své účinkování v Apple Juicu nestíhá a odchází. Přichází náhrada v podobě Josefa "Šišly" Říhy. V současné sestavě vystupují Apple Juice v předních pražských klubech.
URL: www.applejuice.cz

---------------------------------------------------------------------
APPLE JUICE   |   INDY & WICH   |   TASK FORCE   |   TERRORGRUPPE
---------------------------------------------------------------------


Pražská hiphopová formace z jižního města vznikla původně jen jako MC Indy a DJ Wich v roce 1998 v klubu 007. V průběhu roku se přidal La4Boy, začali skládat vlastní skladby a koncertovat po České republice, kterých bylo do dnešní doby hodně přes 100 a to i v Drážďanech v Německu, Bratislavě a v Polsku. Současnou sestavu tvoří DJ Wich (trax a scratches), Indy (rap a trax) a La4Boy (rap).

Příležitostně s nimi vystupuje zpěvačka Lin-D. Do dnešní doby se jejich produkce vykrystalizovala ve vrchol místního rapového ledovce a v současné době jim na labelu Mad Drum vychází debutové album s názvem MY3. Za zmínku jistě stojí, že DJ Wich kromě produkování alba MY3, nejprve produkoval album Penerů Strýčka Homeboye – Repertoár a v letošním udílení cen Akademie populární hudby, zvaných Anděl, vyhrál v kategorii „DJ Mix“.D I S K O G R A F I E
Singl - Pohyb Nehybnyho/Individual 03/ 2000 Bbarak records
2 songy na kompilaci East Side Unia II: Leto a Tema + remix from DJ Wich 11/ 2000 Terorist? records
Singl společne s Penery Strýčka Homeboye - Cesta štrýtu vs hlasuju proti 03/ 2001 Terorist? Records
Debutové album Indy & Wich – My 3 05/ 2002 Mad Drum records

---------------------------------------------------------------------
APPLE JUICE   |   INDY & WICH   |   TASK FORCE   |   TERRORGRUPPE
---------------------------------------------------------------------

Londýnské duo Task Force možná není nejznámějším jménem, které se posluchačům vybaví při vyřčení pojmu jakým britský hip hop bezesporu je, nicméně patří mezi zaručeně nejzajímavější jak svými studiovými nahrávkami tak strhující živelnou show, kterou při koncertech pravidelně rozpoutávají. Bratři nejen v rýmu, ale i v běžném životě - Farma G a Chester P Hackenbush začínali svou dráhu ve dvojici partičkových uskupení Mud Fam a Bury Crew. Jelikož ale bylo čím dál těžší shodnout se s mnoha dalšími lidmi na směru, jakým se ubírat a tvorba pro ně začala být seriálem zvaným kompromis, rozhodli se vykročit vlastním směrem.
Pod jménem Task Force vydávají na labelu K Boro s ditribucí DJ Vadima a jeho Jazz Fudge debutové EP - The New Mic Order a partnery v týmu jsou jim zkušený DJ Mr.Thing (DMC šampion Anglie a druhý na světovém DMC), nadějný rapper z jejich čtvrti Eno Redrum a pak především nejuznávanější producent z upršených ostrovů - Mark B. Úspěch a uznání se dostavují vzápětí, klasický pouliční rap, který má krom striktní formy i myšlenku a jako podklad precizní produkci oslovit prostě musel. Během této etapy stihly ještě hostovat na B straně singlu "Friction" DJ Vadima v pecce "Rap's Don't Grow On Trees", aby vzápětí odešli od Jazz Fudge na Low Life Records a postavili se kompletně na vlastní nohy.

Chtěli všem dokázat, že co stojí za jejich úspěchem a kvalitou nejsou prověřená jména, která jim hlídají záda (DJ Mr.Thing a Mark B), ale jen oni sami. Na novém labelu vydávají své druhé EP - Voice Of The Great Outdoors a znovu triumfují. Jakkoliv klišovitě to zní, opravdu posouvají hranice žánru (ať už ve dvou rapují jako čtyři různé postavy nebo když rapují o tom, kterak se změnili v motýly a letí ven z Londýna, popisujíc krásy venkova, vystřídáno striktnímy battle rapy a nekompromisní produkcí). Tracky produkuje Farma G, rapují oba dva a ani Mr.Thing ani Eno Redrum již v sestavě nejsou, přesto vítězné tažení pokračuje.
Svého prozatímního vrcholu se zřejmě dočkají koncem letošního léta, kdy by mělo na Jazz Fudge vyjít donekonečna oddalované EP - The Chosen Few, které Task Force natočili společně se svými kamarády z Lutonu - Phi-Life Cypher.


Krom hostování na několika anglických mixtapes či deskách svých kamarádů mají Task Force ve své diskografii následující:

D I S K O G R A F I E
CD EP - New Mic Order K-Boro 1999
Singl DJ Vadima - "Friction / Raps Don't Grow On Trees" Ninja Tune 1999
Vinylové EP - Voice Of The Great Outdoors Low Life 2000
Singl "Graf Da Bus Up" Low Life 2000
Singl "Wha Blow!" Low Life 2000
CD domácích nahrávek Task Force - Music From The Corner Volume 1 2001
Pecka na pokračován kompilace Wordlab "It's Us Were Back" Wordlab 2 2001

---------------------------------------------------------------------
APPLE JUICE   |   INDY & WICH   |   TASK FORCE   |   TERRORGRUPPE
---------------------------------------------------------------------

Únor 1993: po dlouhé době se v Berlíně setkali 3 punkáči v jedné ze zastaváren ve čtvrti Kreuzberg. Důvodem, proč ji každý z nich nezávisle na sobě navštívil, byla vůle zastavit jejich hudební nástroje, aby měli na splácení dluhů. Ale co se nestalo? Archi „MC“ Motherfucker (zpěv a kytara), Johnny Bottrop (kytara) a Hermann von Hinten (bicí) místo toho, aby své nástroje prodali, šli slavit náhodné setkání. V jeho průběhu si řekli, že by nebylo od věci založit novou kapelu. Zanedlouho poté se k nim připojil basista „Ice Tüte“ a v dubnu 1994 začínají pravidelně zkoušet. Kapela dlouho hledala mírumilovně znějící jméno, načež se pojmenovali.

Netrvalo to dlouho a kapela si vydobývá v Berlíně svou pozici. Ve vlastní režii vydali několik 7“ EP, kterých se na poměry německé punkové scény prodalo závratné množství. Na podzim roku 1994 „ Ice Tute“ opouští kapelu a po nezdařilém experimentu s chlapíkem jménem „Fritz“ se postu basisty definitivně ujímá Zip Schlitzer.

Rané nahrávky Terrorgruppe zní striktně punk-rockově, někde mezi melodickým Kalifornským skate-punkem, London 77 a klasickým německým punkrockem reprezentovaným kapelami jako KFC, Razors nebo Middle Class Fantasies… Pak MC & Co variovali a nechávali se ovlivňovat dalšími styly. Mimo jiné Reggae, Ska, popem a na albu "keiner hilft euch" můžete slyšet dokonce jazzovou (!) písničku. Dnes Terrogruppe nazývají svoji tvorbu AGGROPOP a založili i malou Aggropopovou scénu s vlastním fanzinem "Church of Punkology" , jakožto ústředním orgánem své propagandy.
Pro písničky Terrorgruppe jsou texty stejně důležité jako jejich hudba a styl. Zpívají o politice, sexualitě, náboženství, drogách, vztazích a nudném životě v Německu s jejich vlastním despektem, naivitou a nezaujatostí. Cynicky a ironicky „hází sůl do otevřených očí“ modernity, Německé společnosti, a čas od času dávají praktické rady pro rebelii: „Chceme vznést chaos a nedůvěru mezi zasraný německý lidičky a nechat děti vzbouřit se proti svým rodičům, státu, církvi a společnosti.“, praví jejich čtvrté Berlínské prohlášení. Nicméně Terrorgruppe nejsou politickou kapelou. Sami se charakterizují jako 10% PK (90% politicky nekompetentní).
Terrorgruppe začínají jezdit na pravidelné koncerty do německy mluvícího Rakouska a Švýcarska. Právě na nich se zrodil nápad „language-barriers FUCK OFF“. Jinými slovy kapela začala jezdit i do zemí jako je Polsko, Čechy, Nizozemí, Francie, Maďarsko, Itálie, Španělsko a Califiornie, kde v roce 1997 vydali kompilaci „Terrorgruppe uber America“ (BYO-Records). Bohužel bubeník Hermann v. Hinten v létě roku 1998 kapelu opouští. O čtyři dny později jej nahrazuje „Machine West“ a s ním se nabírá hudba Terrorgruppe více ráznosti a kompaktnosti.

Kapelu v současné době tvoří:
Archi „MC“ Motherfucker (zpěv, kytary)
Steve „Maschine“ West (bicí)
Johnny Bottrop (kytary)
Zip Schlitzer (basa)

Do teď vydali Terrorgruppe na 15 singlů a 5 regulérních alb.
Musik für Arschlöcher 1995 (CD/LP) Gringo/Metronome
Melodien für Milliarden 1996 (CD/LP) Gringo/ Metronome
Nonstop Aggropop 1997 (CD/LP) Gringo/Intercord
Keiner hilft Euch 1998 (CD/LP) Gringo/Intercord

URL: www.terrorgruppe.com


---------------------------------------------------------------------
APPLE JUICE   |   INDY & WICH   |   TASK FORCE   |   TERRORGRUPPE
---------------------------------------------------------------------

2FRESH

[     Více informací:   office@mysticskates.cz     ]
© 2002 - All Rights Reserved - Mystic Skates, s.r.o.

PAST EVENTS HERE   |    MINULÉ ZÁVODY ZDE