The Real
Skate
Contest

ENGLISH

Mystic Sk8 Cup - WORLD CUP SKATEBOARDING - 23-25 07 2004 PRAHA

world cup skateboarding
vansPraha město
mystic skates
The AirBags (CZ) + DONOTS (GER)

24. července vystoupí na Mystic Sk8 Cupu dvě kapely, které jednoznačně splňují podmínku spjatosti s boardovými sporty a určitě si zaslouží pozornost - kromě nadějných pražáků THE AIRBAGS budou vzbuzovat zájem zejména DONOTS z německého Münsteru, kteří u nás nejsou zdaleka neznámí.

 

Trvalo jim ovšem dost dlouho, než přesvědčili posluchače po celé Evropě o svých schopnostech. Kapela se dala dohromady už koncem roku 1993 a v počátcích fungovala jako "revival", hrající pro potěšení své a svých kamarádů skladby od Bad Religion, The Clash nebo Sex Pistols. až s příchodem Eikeho o dva roky později začínají Donots vytvářet vlastní repertoár, nahrávají a vydávají si své první album "Pedigree Punk" a předskakují populárním partám jako Rich Kids On LSD nebo Propagandhi.

 

V roce 1998 se o kapelu začíná zajímat nahrávací společnost Gun Records, která má pod svými křídly např. Backyard Babies, Clawfinger, Guano Apes nebo Ignite. V srpnu je podepsána smlouva na tři alba. Donots koncertují pomalu každý druhý den, například s Lagwagon, Blink 182, Terrorgruppe, Pulley, No Use For A Name, Swinging Utters, Thumb, Suicide Machines, Downset, No Fun At All, Bodyjar, Samiam, All, Bloodhound Gang.a v podvědomí fanoušků punku a hardcore začínají být známou veličinou.

 

V červnu 1999 vychází album "Better Days Not Included". Ještě předtím se ale singl "Outshine The World" stává oficiální hymnou Mistrovství Evropy ve Snowboardingu ve Fieberbrunnu.

 

Následují první koncerty v ostatních zemích a úspěšná vystoupení na největších evropských festivalech. V lednu 2001 vychází další album "Pocketrock" a dostává se až na 31. místo v žebříčku nejprodávanějších alb v Německu. Licenčně ho vydává kultovní švédský label "Burning Heart" a otvírá tím cestu pro Donots na celosvětový trh. Videoklip k singlu "Room With A View" natáčí kapela v pražských exteriérech a v Libereckém aquaparku.

 

V červnu 2002 pak vychází aktuální album "Amplify The Good Times", jednoznačně nejkvalitnější počin skupiny, z něhož podle slov producenta Fabia Trentiniho (Guano Apes) "vyzařuje víc energie než z roztrženého jaderného reaktoru". V rámci turné k albu zahráli DONOTS v březnu 2003 s obrovským úspěchem i ve slušně zaplněném pražském Rock Café a posléze v červenci i na festivalu Rock For People. Poprvé v kariéře pak na společném turné s Hot Water Music vystoupili i v deseti britských městech v evropské kolébce rocku.

 

Prvního června vychází - zřejmě jako předzvěst nového alba - pětiskladbové a pořádně našlapané EP "We Got The Noise".a skladby z něj určitě zazní už i na Mystic Sk8 Cupu. Ještě před nimi ale uslyšíme nadupaný set pražských The Airbags.

 

Jejich zrození nastalo na jaře 2003, kdy se spojili bývalý frontman skupiny Flowshot Michal ©krabák a kytarista Jan Kapciug, který dříve hrál v hardcoreových partách jako Eastern Star nebo Dussander. Za bicí sedl Jaroslav Moravec z rozpadnuvší se děčínské kapely Fail. Hlavní motivací byl pocit absence většího počtu kvalitních post-punk-rockových souborů na domácí scéně. The Airbags poslouchají právě ty skupiny, k nimž bývají přirovnáváni, a vůbec se za to nestydí, ba naopak, snahu přiblížit se zvuku podobnému The Ataris, Foo Fighters, Starting Line, Yellowcard, Spitalfield nebo Jimmy Eat World potvrzují. V únoru 2004 se čtvrtým členem The Airbags stal Hubert Topinka, bývalý kytarista známější pražské party Clou.The Airbags odehráli v první polovině letošního roku spoustu koncertů po klubech i festivalech v celé ČR, jednou ze stěžejních akcí pro ně však bezpochyby bude vystoupení v pátek 23.7. na pražské ©tvanici

 

www.donots.com

www.theairbags.com

 

   


Mystic Skates
Štěpánská 31
110 00 Praha 1
Tel.: 222 232 027
office@mysticskates.cz

site by toofresh

Support Mozilla Firefox - Browsing with attitude

Firefox