The Real
Skate
Contest

ENGLISH

Mystic Sk8 Cup - WORLD CUP SKATEBOARDING - 23-25 07 2004 PRAHA

world cup skateboarding
vansPraha město
mystic skates
PMK

Vzpomínáte si na pět Mexičanů, kteří vloni navštívili Prahu a hodně se o nich mluvilo? Samozřejmě! Kdo by na ně mohl zapomenout?!

 

„Jsme PMK a jsme hudba."

 

PMK - Pablo's Majik Karpet pocházejí z největšího města na světě – z Mexico City. Jejich příběh začíná právě zde.

„No, původně Pablo's Majic Karpet neměli žádného Pabla. Byli jsme jen dva - Rainbow a já,“ říká Hiadi a dodává: „Potkali jsme se v ulicích města; hráli jsme na každém rohu, ale bylo to těžké. Jednoho dne Rainbow potkal Pabla a Jachu, kteří nás pozvali na společný jam. Byl to skvělý zážitek a od té doby jsme chodili hrát do stresu ulic Mexico City společně. Bylo dost náročné nosit Pablovy těžké bubny a jeho koberec přes celé město! A právě odtud je název kapely Pablo‘s Majic Karpet - tam se kouzlo stalo skutečností.“

 

Dnes má kapela šest členů: Rainbow (saxofon), Hiadi (kytara), Eking (kytara), Jachu (basa), Omar (bicí) a Pablo, který je ve spirituální esenci. Jejich hudba je ovlivněna mnohými styly - funky, jazzem, bluesem, ale nejbližším se jim stal opravdový soul. Je to prostě až hypnotizující hudba s nádechem drsného života v Mexico City s podtónem Latinské Ameriky.

Stres velkoměsta byl ale čím dál tím silnější a kapela nevěděla, co se bude dít dál. „Jen jsme věděli, že chceme pryč. Všechno fungovalo dobře, všichni jsme cítili, že jsme ´the brothers´“.

 

Pablos Majic Karpet jsou skvělou, našlapanou partou, ale to většinou nestačí. Důležitá je hlavně špetka štěstí, která vás dřív nebo později potká, jinak se může stát, že zemřete úplně neznámí. Štěstěna seděla někde opodál, když tuhle partu Mexičanů poznal Maroš. Stalo se to v jednom mexickém plážovém baru V Puerto Escondido, kde zrovna vystupovali Pablo's Majik Karpet. Z ničeho nic vypadla elektřina, najednou byla všude tma a všechny sound-systémy na celé pláži zmlkly. Jen tihle kluci hráli dál... Záhada? V žádném případě! Na vymoženosti moderní kultury jako je elektřina totiž zvysoka kašlou! Mají soběstačný equipment, komba na akumulátory a nástroje ovládají i poslepu. Tím pádem je něco jako výpadek proudu nemůže rozhodit ani v nejmenším.

 

O tři měsíce později přišlo pozvání z Čech od Maroše. Pablos‘ Majk Karpet neváhali a vydali se na cestu. Jejich příběh opět pokračuje, tentokrát v České republice. Hiadi: „Přijeli jsme do Čech poznat český styl života, začlenit ho do naší hudby. Jsme tady, abychom se učili.“

 

V Čechách měli původně Pablo‘s Majik Karpet během dvou letních týdnů odehrát tři koncerty. Po jejich prvním vystoupení na Mystic SK8 Cup dostali celkem 40 dalších nabídek. Ve finále zůstali tři měsíce, během kterých odehráli celkem 50 vystoupení včetně MFF v Karlových Varech nebo na MTV party v Bratislavě. Stihli navštívit rádio Expres a Evropu 2, vystupovali i v České televizi a aby toho nebylo málo, podpořili akci Nadace pro uprchlíky pod záštitou Václava Havla.

To vše dokázali během velmi krátké doby a jejich úspěch ani v nejmenším nekončí. Přestože na čas odjeli do Mexika, aby načerpali novou inspiraci, jejich kouzlo zde zůstává i nadále. Důkazem toho je skladba „Sexy Max“ na Sound Connection kompilaci, kterou zde vydali v říjnu, a to v nákladu 17.000 kusů! Pro velký úspěch připravujeme jejich live hudební DVD/CD.

Příběh Pablo's Majik Karpet však nekončí. Můžete se těšit na jaro, kdy opět přijedou do Čech. Předpokládaný příjezd je v měsících duben – květen. Vydají se na tour po České a Slovenské republice, samozřejmě se zúčastní i českých hudebních festivalů a v červnu je čeká tourné po celé Evropě!

´´Stay real!´´

 

   


Mystic Skates
Štěpánská 31
110 00 Praha 1
Tel.: 222 232 027
office@mysticskates.cz

site by toofresh

Support Mozilla Firefox - Browsing with attitude

Firefox