Kapely

Zpět na všechny kapely ...  

Wohnout

Wohnout Rocková kapela Wohnout vznikla v roce 1996 ve složení bratři Jan a Matěj Homolovi (zpěv, kytary), Jirka Zemánek (basová kytara, zpěv) a Fenek Steiner (bicí). Čtveřice vsadila na pestré, tvrdé a zároveň melodické kytary, české texty a energické koncerty.

 

První posluchači se našli ve spřízněných skate-snowboardových kruzích, odkud kapela vzešla, do širšího povědomí se Wohnout dostal v roce 1998, kdy předskakovala Lucii na jejich výročním turné, Žlutému psu na turné a Offspring na koncertu v Praze. Současně podepsala smlouvu u Sony Music/Bonton, což v té době nebylo u klubových kapel obvyklé. U SMB vydala desky CunDaLla (1998), Zlý noty na večeři (2000), Pedro se vrací (2002), Rande s panem Bendou (2004). WohnoutKřest posledního alba byl ve velké Lucerně, po půl roce bylo RSPB prodáno 10.000 ks a kapela převzala Zlatou desku. Další ocenění přišlo v anketě Žebřík 2005, založené na hlasování posluchači, kde Wohnout vyhrál kategorie skupina roku, album roku a klip roku. Klipy, fotografie, booklety a celkový design si dělá kapela ve vlastní produkci.

 

Wohnout má za sebou přes 500 odehraných koncertů po klubech a festivalech v celé naší republice, několik úspěšných turné, jeho webové stránky patří k nejnavštěvovanějším mezi českými skupinami a za svůj design získali ocenění ... Další řadovou desku a DVD plánuje kapela na rok 2006.

 

www.wohnout.cz

 

 

 

Browsing with attitude!

Site by 2FRESH

Za podpory hlavního města Prahy
Presented by VANS
Presented by VOLCOM
Sanctioned by World Cup Skateboarding
Mystic Skate Cup 2005