Mystic Skate Cup 2006

Sitemap

Novinky

Tisková zpráva: Praha 9.července 2006

11.07.2006

V neděli skončil již třináctý ročník závodu světového poháru ve skateboardingu, Mystic Skate Cup 2006, který byl letos jediným závodem ze série světového poháru v Evropě a také díky tomu se do Prahy sjela absolutní světová špička. MSC je znám jako vrcholný podnik skateboardové sezóny ve střední Evropě a patří mezi nejoblíbenější závody celé světové série World Cup Skateboarding. Letos se do závodu registrovala více než stovka převážně zahraničních jezdců, ale také domácí jezdci, kteří se již v několika případech vyrovnali světové třídě a umisťují se na předních místech závodů v Evropě, ale i například v Austrálii. Podruhé v historii dostali šanci ukázat své umění také ženy a to v disciplínách street style a nově také ve vertikální rampě. Naše závodnice Miriam Somešová získala ve vertikální rampě třetí místo. První se umístila Brazilanka Karen Jones a druhá Lois Pendlebury z Anglie.

V mužské kategorii se stal vítězem vertikální rampy Rune Glifberg z Dánska, druhý skončil Švéd Mathias Ringstrom, třetí pak Francouz Terence Bougdour, který tuto disciplínu vyhrál minulý rok a letos předvedl také nejlepší trik (Frontside Rodeo Varial 540). Druhé místo v divácky oblíbené exhibiční kategorii Best Trick obsadil Sascha Muller (Frontside CAB to Five-O) a třetí skončil Andy Scott (Frontside Tailslide to Shuvit).

Ve streetstylu, který se jel v zastřešeném Mystic skateparku, jako vždy postaveném podle nového projektu speciálně pro tento podnik a který je po skončení akce volně přístupný veřejnosti, se taktéž předvedla světová elita a nechyběli ani čeští jezdci. Tomáš Vintr se dokonce probojoval do finálových jízd a nakonec obsadil šesté místo. Další z našich jezdců Lukáš Daněk skončil na devatenáctém místě. První místo vybojoval Brazilec Ricardo Oliveira Porva, druhý skončil jeho krajan Daniel Vieira a třetí Američan Ronnie Creager. V ženské kategorii kralovaly Američanky Lacey Baker a Lauren Perkins mezi které se vklínila na druhé místo Evelien Bouilliart z Belgie.

Vrcholem finálové neděle se tradičně stal Best trick contest v disciplíně streetstyle, kde vyhrál Bastien Salabanzi (Nosegrind to Backlipslide down the rail) následován Chrisem Pfannerem (Backside 180 kickflip to melon over pyramid to flat) a Ondrejem Leškovianským (Krooked grind tailgrab down the rail) ze sousedního Slovenska.

Letos se poprvé v historii jela disciplína Bowl tzv. bazén a zde si nenechal ujít vítězství Američan Brian Patch, světová bazénová legenda a spoluautor designu nového štvanického bazénu společně s Davem Duncanem. Druhý skončil Brazilec Sandro Dias, který se jako jediný na světě otočí ve vertikální rampě ve vzduchu o 900 stupňů. Třetí pak Ital Daniel Cardone, který posléze sledoval vítězství italského fotbalového týmu v Global Station zóně na velké plazmové obrazovce a měl tak důvod k dvojité radosti.

Celková atmosféra, prostředí štvanického ostrova a doprovodný program jsou další důvody proč je Mystic Skate Cup u jezdců i diváků tolik oblíbený, což prokazuje návštěvnost této ojedinělé akce. Tisíce diváků si užilo slunečný víkend plný skateboardingu a kulturního doprovodného programu.

Mystic skate cup je po léta znám tím, že překračuje rámec běžné sportovní akce. Tradičně proto vedle milovníků skateboardingu přiláká také příznivce různých žánrů alternativní kultury. Běžnou nadstavbou programu Mystic Skate Cupu se tak stal například Graffiti jam, kde se mimo domácí špičky pravidelně předvádějí i známí writeři z Berlína i dalších metropolí. Také letos byla v relaxační zóně tzv. Global Station, v místě dřívějšího veřejného koupaliště k vidění z překližek postavená 40m dlouhá zeď. Na ní začaly vznikat první výtvory sprejerů a celý víkend bylo možné vidět, jak jednotlivá díla dostávají konečnou podobu. Výstava moderního umění Subkultura byla další přehlídkou z děl domácích i zahraničních umělců.

Kromě vybraného občerstvení a množství stánků s výhodnými cenami skateboardových potřeb a doplňků, mohli návštěvníci akce využít i mnohé zajímavé workshopy. Mnozí si vyzkoušeli navržení a poté i výrobu designu na skateboard, jiní si jen lehli do houpacích sítí a nechali se unášet hudbou z daleké Afriky  či Jamajky v podání živých vystoupení hudebních skupin.

Letos se na Mystic cupu rozhodně s hudbou nešetřilo, pátek se nesl v kytarové náladě skupin Bad Shit z Kalifornie a ZSK z Berlína. Sobota patřila britským ikonám The Freestylers a německé elektronické formaci N.O.H.A. V neděli celou akci zakončil svým vystoupením holandský DJ Joost Van Bellen.

Fotografie, bližší informace a kompletní výsledky jsou k dispozici na www.mysticsk8cup.cz

nebo na emailu info@mysticskates.cz

 

Tisková zpráva ke stažení zde.

Contact

 
Mystic Skates
Štěpánská 31
110 00 Praha 1
Tel.: +420 222 232 027
office@mysticskates.cz

Schedule

7.-9. července 2006

Sobota 8. července

19.00 - 20.00 kvalifikace vertikální rampa
20.00 - 20.30 bowl finále
19.45 - 20.30 Stephunk T
20.30 - 22.00 FREESTYLERS (UK)

Neděle 9. července

12.30 - 16.15 semifinále streetstyle
16.30 - 17.30 finále vertikální rampa
18.15 - 19.15 finále streetstyle

Global Station

denně od 17.00 - 02.00 hod

DJ Joost Van Bellen (Nl), Maradona Jazz, N.O.H.A. a mnohem více

Zobrazit celý program

Aktualizované

Nejvíce navštěvované

 
Art by Fisheye Web design 2FRESH