Mysticskateshop.cz - Volcom eshop  Mystic Skates  Český skateboardový pohár  Mystic SK8 Cup  Mystic skate park Štvanice  Mystic Constructions  Mystic na facebooku

Minulé ročníky
Past events

2013 2012 2011 2010 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 1999 1998

MARTIN PEK VYHRÁL JUBILEJNÍ EXCELENT MYSTIC SK8 CUP

V konkurenci světové skateboardové špičky, dokázal v disciplíně street zvítězit domácí jezdec Martin Pek! Druhý skončil Slovák Rišo Tury a na třetím místě pak loňský vítěz Ryo Sejiri z Japonska.

Jubilejní 20tý ročník Excelent Mystic Sk8 Cupu vyhrál domácí jezdec Martin Pek

Světová skateboardová špička, skvělé výkony a ideální počasí, přílakaly tento víkend přes 15.000 návštěvníků na ostrov Štvanice, kde se konal jubilejní dvacátý ročník světového závodu ve skateboardingu, Mystic Sk8 Cup 2014.  Pohár pro vítěze v disciplíně street si odnesl domácí jezdec Martin Pek, když za sebou nechal Slováka Riša Tury a loňského vítěze Ryo Sejiri z Japonska. Vítězství v bowlu patří Alexi Sorgente z USA, mezi ženami obhájila loňské vítězství  Brazilka Leticia Bufoni. V unikátním závodě Bowl legends vyhrál Christian Hosoi. Jezdci z finálových jízd si mezi sebe rozdělili prize money v celkové výši 35.000 US$ (700.000Kč).

Letošní Excelent Mystic Sk8 Cup zaznamenal rekordní návštěvnost a nejvyšší počet zúčastněných zemí. Celkem 150 jezdců z 30ti zemí světa z Malajsie, J.A.R., Paraguaje, Chile, USA, Brazílie, Austrálie, Japonska, Španělska a dalších zemí předvedlo o víkendu to nejlepší ze současného světového skateboardingu. Součástí závodu byl také speciální závod „Bowl Legends“ o 5.000USD, s legendami světového skateboardingu jakými jsou Christian Hosoi, Steve Olson nebo David Hackett. Závod byl stejně jako v předcházejících letech živě přenášen na webu prima-cool a extreme.com, letos navíc s živým komentářem. Pro diváky na místě byly rozšířeny tribuny, které byly navíc zastřešeny, pro jezdce byl připraven kompletně nový street skatepark a upravený bowl. Rozšířená Relax zóna nabízela občerstvení, stánky se skejtovými produkty, fingerboard či skimboard a bohatý hudební program, který v neděli večer zakončil koncert Wohnout. Poháry vítězům předal první náměstek primátora hlavního města Prahy, Jiří Vávra.