Mysticskateshop.cz - Volcom eshop  Mystic Skates  Český skateboardový pohár  Mystic SK8 Cup  Mystic skate park Štvanice  Mystic Constructions  Mystic na facebooku

Skateboarding
Open Air festival

Minulé ročníky
Past events

2014 2013 2012 2011 2010 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 1999 1998

MAXIM HABANEC NA PRVNÍM MÍSTĚ, MARTIN PEK DRUHÝ!

Dvojitou radost domácím příznivcům skateboardingu přineslo finále mezinárodního závodu ve skateboardingu sankcionovaného Association of International Skateboarders. Maxim Habanec zvítězil zopakoval si tak své vprvenství z roku 2010, Martin Pek po loňském prvním místě opět vystoupil na stupně vítězů. Třetí místo získal španělský zabiják Danny Leon. V bowlu zvítězil Alex Sorgente, na druhém místě se umístil Pedro Barros a třetí stejně jako ve streetu Danny Leon. Mezi ženami nenechala nikoho na pochybách, kdo že je současnou jedničkou, a po třetí v řadě na Mysticu vyhrála brazilská kráska Leticia Bufoni.

Excelent Mystic Sk8 Cup 2015 se právě stal minulostí a počet registrovaných jezdců i množství návštěvníků, kteří poslední červnový víkend závody navštívili, potvrdilo, že i po 21 letech má Excelent Mystic Sk8 Cup své místo mezi nejvýznamnějšími sportovními a kulturními festivaly ve Střední Evropě.

Mezi jezdci byla taková jména jako David González z Kolumbie, Dustin Dollin z Austrálie, Roger Silva z Brazílie, Alex Sorgente z USA, Leticia Bufoni z Brazílie, ale i domácí špička včele s Maximem Habancem a Martinem Pekem. V pátek byla na programu předkvalifikace evropských jezdců, sobota byla zasvěcená kvalifikačním jízdám ve streetu i bowlu a v neděli se odjezly semifinálové heaty i samotná finále.