Mystic Skates Cup 2007 - The Real Skate Contest

English

Česky

Muzika

THE EGG

The Egg

Na novém albu ‘Forwards’ nabízejí Ned a Maff Scott svým fanouškům trochu od všeho. Euforické střídání nálad v novém singlu Nothing, originální album pro nové fanoušky a také remixy pro ty, kteří chtějí eklektický výběr breaků, downtempa, house a elektroniky takových jmen jako jsou Mylo, Tocadisco, Fila Brazillia and Oliver Koletzki. Album je kompaktní, plné živého organickéh funku kombinovaného s pozvedávajícími melodiemi, každý track unikát. ‘Funky Dube’ spojuje silnou basovou linku s jazzovým funk nábojem a celé to propojuje delikátním syntetizátorovým obalem. Ta kombinace by podle všech pravidel neměla fungovat, ale funguje. Přidali trochu melodie, a to ne bez důvodně. Našláplé rockovější tracky podkreslují melodické vokály. Větší zastoupení emotivních kytar má na svědomí hlavně nový člen kapely Matt White. Jeho vliv nazval Maff ‘náladový rock’ Elbow a Muse. Kluci také znova objevili indie skupinu devadesátých let Slowdive and Ride a Benm přispěl na nové album Darrena Emerson, čím ještě posílil taneční potenciál The Egg.

+ Více o THE EGG

BAD SHIT

BAD SHIT

Jsme narkosarkastické trio ze San Francisca. Naši hudbu popisují jako sarkastickou a o drogách. Naše skladby se jmenují například sucks bein you, hammered, mission street coke a junkie bitch. Kapelu tvoří: t bird basa, trixy bici a guitardo na kytaru. Hrajem tvrdě, rychle a na dobrým aparátu nahlas. Hráli jsme v Číně, Portlandu, NYC a Tampě.

PSH (Peneři Strýčka Homeboye)

PSH

Jejím zákládajícím členem je rapper Orion (mj. oceněn Akademií populární hudby za r. 2005). Po sérii demo nahrávek (dodnes kolujících po českém internetu) debutovali v r. 2001 albem Repertoár. Tehdy v sestavě Orion, Vladimir 518 (rapper a význ. pražský writer) a DJ Richard. V roce 2003 střídá Richarda DJ Mike Trafik .Vladimir i Orion hostovali na nejrůznějších albech nejznámějších Cz i SK hip hopových kapel, Orion vydal 2 CD svého sólo projektu Teritorium. Na konci roku 2005 PSH zahájili práci na nové desce, která v červnu 2006 vyšla pod názvem "Rap’n’roll".

SUNSHINE

Sunshine

Ostrá trojice z města Tábor s něžným jménem Sunshine za sebou má sedm let existence, tři alba, dvě americká a evropská turné ve společnosti spřátelených At The Drive-In nebo ...And You Will Know Us by the Trail of Dead.

+ Více o SUNSHINE

Navigators

Navigators

NAVIGATORS jsou v současnosti hudebními médii právem označováni za vlajkovou loď české r´n´b scény. V současné době se uzavírá jednání o vydání debutového alba u firmy EMI-Monitor na podzim 2007.

+ Více o NAVIGATORS

SANDBOY

Sandboy

Na začátku, v roce 1996, byli čtyři týpci z Prahy a Strakonic. Tři z nich po vydání alba a dvouměsíčním společném evropském turné s kalifornskými Game Face právě opustili pražskou emo-punkovou legendu Clean Slate. Spojilo je předsevzetí pracovat na nových přímočarých punk-rockových skladbách v nové kapele. Společně s novým bubeníkem tak založili Sandboy a jejich nadšení brzy vyústilo ve zbrusu nový repertoár. Nové skladby si okamžitě našli cestu k fanouškům a Sandboy se rychle stali populární mezi SK8 a SNB komunitou.

+ Více o SANDBOY

DJ Tall

DJ Tall

Tall hraje už 9 let nejen po českých klubech a festivalech (Roxy, Akropolis, Punto Azul, Circus, Nora a většinu tanečních festivalů), ale i v zahraničí (Sonar Barcelona/Španělsko, Německo, Polsko, Velká Británie). Díky kontaktům, které získal na Red Bull Music Academy v Dublinu (2000) je na hudební scéně stále v centru dění.

+ Více o DJ TALL

CZECK BEATBOX ALLSTARS

Czeck Beatbox Allstars

Klasický human beatbox, virtual turntablism, vocalism, battle beatbox, bbox performance, koncert nebo divadlo. Nic jim není cizí . Czeck Beatbox AllStars je sdružení nejlepších českých beatboxerů, kteří si prošlapali cestu až do Evropy , kde úzce spolupracují s Beatbox Battle Networks. Jaro Cossiga a Freaky Jezus hrají v profesionálním divadle Archa a jezdí jako porota po evropských národních battlech. Jejich team BeatBurger Band dvakrát vyhrál Czech Team Beatbox Battle a reprezentovali ČR a SR na World Hip Hop Challenge. Nasty vybattloval druhé a Jony Týpek třetí místo v ČR a k tomu vyhrál cenu za Best Show. EnDru je nejlepší vocal.beatboxer a učí beatbox v Holandsku, Cossiga a Jony v ghettu Matiční Ulice, Freaky Jezus se věnuje StandUp Comedy na HBO, Fany a Nasty efektují beatbox na mixážním pultu.

+ Více o CZECK BEATBOX ALLSTARS

DJ BLUE

DJ Blue

DJ Blue hraje od roku 1996 a o tři roky později stál u zrodu skupiny DJs Eclectica Crew, se kterou pořádají stejnojmenné akce. Svým zvukem pokrývají rozsáhlou hudební oblast mezi jazzem a elektronikou, propojují afrofuturismus s realitou Evropana.Jako producent má Blue za sebou projekty Lazy Jimmy (s Janem P. Muchowem), Blue&Clad a tvorbu scénické hudby (Národní Divadlo, Divadlo Komedie, Bohnická Divadelní Společnost,...). Nyní pracuje na sólové tvorbě a remixech pro future-jazzový label Red Salamanda. Vysílá alternativní žánrový pořad Drop Out na stanici Český Rozhlas 4 - Rádio Wave.

+ Více o DJ BLUE

DJ MUCHO

DJ Mucho

Petr Hošek patřil na začátku 80. let k prvním pražským punkerům a po vzoru Sida Viciouse, baskytaristy Sex Pistols, si nechal říkat "Sid". V roce 1984 založil legendární punkovou skupinu Plexis , v níž zpíval a hrál na kytaru a která v prvním (zhruba dvouletém) období hrála většinou na různých podzemních akcích. Po rozpadu první sestavy byl Sid odveden na vojnu, z které se po půlroce vyzul vcelku drsným způsobem - o dovolence při mejdanu vyskočil z okna, což mu vyneslo komplikovanou zlomeninu nohy. Už na podzim 1987 je angažován coby baskytarista do další punkové formace Do řady!

+ Více o DJ MUCHO

MARADONA JAZZ

Maradona Jazz

Projekt Maradona Jazz vznikl koncem roku 2001 na popud frontmana kapely Plexis, známého také pod přezdívkou Mucho, který tak realizoval svůj nápad oživit suché pouštění desek živými nástroji.

+ Více o MARADONA JAZZ

DJ KUBA SOULCHECK

DJ Kubasoulcheck

Dj od roku 1999, resident MECCAMIX @ Mecca 2007. Prezident nejúspěšnějších klubových nocí zaměřených na funk FUNKOMAT. Vystupuje po celé ČR, ale i v zahraničí (Německo, tour v Rusku), pracoval také pro rádia (Expresradio a Bonton).94' Je rok kdy pronikl do hudební sféry naplno se svým bratrem Jeníkem a kapelou Jeazz Band a to opravdu naplno. Jejich Funk"Brownovina"po česku měla téměř "legend" pověst, takže main stage ET JAM 97' si zasloužily. Nicméně došlo k logickému postupu a K.S. se dal na dráhu profi muzikanta. Se Stephunkem T založili nový Liquid Harmony a komerčíi úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Za album ´´living in liquid´´ dostali do držky a 97 Gramy hulení. Neshodli se. Rozešli se každý ke svému a K.S. pokračoval v živých vystoupeních s projektem Space junkie. V roce 2000 kapela S.S.D. požádala K.S. o spolupráci a vyšlo to. Několik 12"singlu, za všechny jmenujme remix hudby ze známého seriálu Návštěvníci, který nazpívala zpěvačka Monkey Business-Tonya Graves. Nyní se K.S. věnuje převážně DJ ingu na mezinárodní úrovni. Hraje v prestižních klubech v celé Evropě a velmi úspěšně. Nahrává DJ sety do radia Epress a vystupuje živě i na dalších rádiích V budoucnu se chystá vydat další alba věnovaná R'n'B, house.

+ Více o DJ KUBA SOULCHECK

FUNK*CE

Funkce

Hudební projekt založený v roce 2003, funky house music, funk a soul. Soustředí se především na top quality hudbu. Kytara Kuba Soulcheck (Luquid Harmony – Gramy 97´, Jeazz Band, S.S.D.) a Lukáš Rais (Jeazz Band, S.S.D.).

DJ Robot

DJ Robot

Dříve rocco, proč asi? Ale kdeže jsou ty časy. Dnes DJ Robot, vždy dobře oblečený, dobře naladěný a desky slušně vyladěný. Přičichňete k jeho kolekci funku, breaků, hip hopu a věcí co jste nikdy neslyšeli. Jen on vám může povědět ty nejpikantnější historky z domácí hip hop scény. Miluje djing, proto tančete, skákejte, svlékejte se...

DJ Lucas Hulan

Sunshine

Lucas Hulan se pohybuje na české taneční scéně pěknou řádku let. Za tu dobu se nemalým dílem zasloužil o rozvoj české taneční scény. Počátky jeho hraní se datují od roku 96, kdy vystupoval společně s dnes již dobře známým a dříve houseovým DJ-jem Sidecarem v klubech XT3 a Punto Azul, později také v Paláci Akropolis, Radost FX.

+ Více o DJ LUCAS HULAN

Tha Chilakillerz

Chilakillerz

Tha Chilakillerz jsou původně z Mexica city. Kapela má 3 členy, Omar /zpěv, bicí/, Eking /kytara/ a Jachu /basa/, každý je z typické části Mex. City - Omar z “La Colonia Lorenzo Boturini”, Eking z “La Zaragoza” a Jachu z “Iztapalapa”. Tahle parta žije v Praze a přišla s nápadem vytvořit kapelu s jasně typickým názvem připomínající právě Mexico City – město s největší populací ve světě což dává jejich muzice tu pálivou příchuť.

+ Více o THE CHILAKILLERZ