Mystic Skates Cup 2007 - The Real Skate Contest

English

Česky

Muzika

DJ MUCHO

Petr Hošek patřil na začátku 80. let k prvním pražským punkerům a po vzoru Sida Viciouse, baskytaristy Sex Pistols, si nechal říkat "Sid". V roce 1984 založil legendární punkovou skupinu Plexis , v níž zpíval a hrál na kytaru a která v prvním (zhruba dvouletém) období hrála většinou na různých podzemních akcích. Po rozpadu první sestavy byl Sid odveden na vojnu, z které se po půlroce vyzul vcelku drsným způsobem - o dovolence při mejdanu vyskočil z okna, což mu vyneslo komplikovanou zlomeninu nohy. Už na podzim 1987 je angažován coby baskytarista do další punkové formace Do řady!.

V roce 1988 obnovil svojí kapelu Plexis - tentokrát už jenom jako zpěvák ale zároveň se také stal baskytaristou pražské hardcoreové legendy Michael´s Uncle . S ní vydržel hrát rok, od roku 1990 se už ale věnoval pouze zpěvu v Plexis . Právě v tom čase začala jít tahle vyhulená parta hodně nahoru, když se prezentovala nikoli jako punková ale jako street rocková skupina á la Guns´n´Roses. Plexis natočili rychle po sobě tři alba, bohužel někdy v roce 1994 se i druhá sestava rozpadla - zničily ji tvrdé drogy.

Někdy v té době začal Hošek coby správný mejdanový typus navštěvovat i první taneční party a společně s přáteli založil agenturu Roxydust, v níž zastával funkci stage managera. V letech 1995-96 byl jejím hlavním působištěm pražský kulturní dům v Ládví, v období 1997-2000 se přesunula do Roxy, kde se prezentovala party zvanými Shake a v letech 2000-03 fungovala v klubu Mecca, kde pořádala večírky nazvané Saladas. Ještě předtím se ale Hošek vrátil na pódia jako muzikant.

Už v roce 1996 se mu totiž zastesklo po živém hraní, a tak oprášil svého starého Rickenbackera a jakožto frontman a baskytarista a s novými spoluhráči potřetí obnovil Plexis - tentokrát už jako čistě punkovou skupinu. Během dalších let s ní natočil dvě desky. Přibližně od roku 1999 se začal sám zabývat mixingem desek a vzhledem k náklonnosti k fotbalu, Mexiku a vůbec celé latinské Americe se prezentoval jako DJ pouštěním nahrávek latinskoamerické hudby. Tehdy přijal novou přezdívku, jež má své kořeny ve španělštině - začal si říkat Mucho.

Na konci roku 2001 založil s přáteli z dávných punkových a hardcorových skupin flexibilní chill outový projekt Maradona Jazz , zabývající se dj-ingem a volnou improvizací na témata latinskoamerické a jazzové hudby.

Mucho je legendou pražského mejdanového života; vzhledem k množství vypitých alkoholických nápojů (a spolykaných látek způsobujících změněné stavy vědomí) je stejnou medicínskou záhadou jako třeba Keith Richards. Jakožto milovník fotbalu je vášnivým fanouškem Slávie a reprezentačního teamu Mexika.