Mystic Skates Cup 2007 - The Real Skate Contest

English

Česky

Závod

Mystic Sk8 Cup 2007 je čtrnáctým ročníkem Světového poháru ve skateboardingu v Praze.

Od pátku 13. do neděle 15. července budou na pražské Štvanici závodit o 40.000 dolarů nejlepší světoví jezdci ve třech hlavních disciplínách - street, vert a best trick. Atraktivní podívanou je také závod v bowlu (tzv. bazénu), který designovali legendární osobnosti skateboardingu Dave Duncan a Brian Patch.

Díky podpoře primátora Pavla Béma a hlavního města Prahy má i bazén vlastní střechu a nemusíme se obávat špatného počasí stejně jako u hlavní disciplíny street style.

Pro velký zájem dostanou opět šanci závodit i dívky a to v disciplíně streetstyle a v exhibičním závodě ve vertikální rampě oceněným částkou $1.500 pro první tři místa.

Jako každý rok je pro nás na prvním místě spokojenost profesionálních jezdců, pokud se toto povede, jsou vždy nadšeni i diváci. Pro konání světového poháru stavíme vždy zcela nový skatepark podle posledních trendů tak, aby jezdce inspiroval k výkonům, které posunují limity skateboardingu.

Na Mystic Sk8 Cup 2007 zajišťujeme nejlepší jezdce současného skateboardingu do všech disciplín. Stejně jako v minulých letech registrujeme přibližně 200 profesionálů z cca 25 zemí světa, včetně světové špičky z USA, Brazílie, Austrálie a Evropy.

Česko budou reprezentovat jezdci, kteří se úspěšně kvalifikovali v Českém Skateboardovém Poháru.

Mystic Sk8 Cup se koná v Mystic Skateparku na ostrově Štvanice a je jediným závodem ze série WCS, který probíhá pod širým nebem.

V pátek se jede takzvaná předkvalifikace pouze pro evropské jezdce. Z té postupují jen ti nejlepší do sobotní kvalifikace, protože MSC je open (otevřený) závod.

Česko reprezentuje 20 nejlepších jezdců registrovaných na základě průběžných výsledků Českého skateboardového poháru. Většině z nich se tak poprvé dostane neocenitelné zkušenosti stát v závodu po boku nejlepším jezdcům planety.

Závod řídí a výsledky zpracovává kancelář WCS a body získané ze závodu MSC se jezdcům započítávají do celkového pořadí série Světového poháru.

Ani letos nebude na MSC chybět bohatý doprovodný program, jehož součástí budou živé koncerty, DJs, výstava Subkultura, graffiti stěna, videoprojekce skateboradových filmů i nejrůznější workshopy, např. na designování sk8tů. Z umělců, které v tuto chvíli můžeme zmínit jsou např. punkové kapely z USA Bad Shit, Nihilist, dále The Egg (UK), domácí Sunshine, PSH, Matěj Ruppert a hosté, Chilakillerz (mex), DJ Mucho, DJ Robot, v T-music zone pražští urban hip hop DJs. Catering bude letos v režii Perfect cateringu.

Důležitou součástí Mystic Sk8 Cupu jsou jeho diváci a příznivci, lokální i z celého světa, kteří díky své dokonalé znalosti skateboardingu každoročně vytvářejí zcela jedinečnou atmosféru.

ČASOVÝ HARMONOGRAM :

Pátek :
12:00 - 16:00 Oficiální trénink
16:00 - 21:00 Předkvalifikace evropských jezdců

Sobota :
12:00 - 18:15 Kvalifikace streetstyle
19:00 - 20:00 Kvalifikace vertikální rampa
20:00 - 20:30 Bowl finále

Neděle :
12:30 - 16:15 Semifinále streetstyle
16:30 - 17:30 Finále vertikální rampa
17:30 - 18:00 Streetstyle dívky
18:15 - 19:15 Finále streetstyle
19:15 - 19:45 Best trick contest
20:00 - 20:30 Vyhlášení výsledků