Narozen v roce 1962 v Tokiu. Nadaný producent a DJ s úžasným smyslem pro mixování a skládání skladeb, které byly s velkým ohlasem přijaty na mezinárodní klubové scéně.

To co ho přivedlo k muzice a hlavně k hip – hop kultuře nebylo nic jinýho než dnes již legendární kultovní snímek z 80 let "WILD STYLE". V roce 1987 zakládá KRUSH POSSE, po dlouhou dobu jedna z kapel hodnocená jako "best hip hop act" v Japonsku. Jeho sólo kariéra se vlastně začala rozvíjet rozpadem Krush Posse v roce 1992 , kdy zaujal i jako DJ který, začal používat gramofony, jako živý hudební nástroj společně s dalšími hudebníky na scéně.


Svůj první album s názvem KRUSH vydal v roce 1994 a následovalo množství dalších desek nejenom v Japonsku, ale i v USA a v Evropě. Celá jeho následující tvorba se dostala na vysoké pozice v hitparádách nejenom v Japonsku a jeho v pořadí 6 album s názvem "ZEN“ bylo v roce 2002 ve Spojených státech ohodnoceno jako nejlepší elektronický album roku podle IAFM Awards.

DJ Krush se kromě svých klasických aktivit jako DJ , producent a remixer se začal angažovat také ve filmové muzice a pracoval na mnoha soundtrackech. V roce 98` dává dohromady spolu s DJ HIDE a DJ SAK produkční team "RYU“ a produkují ve spolupráci s Nigerijským perkusionistou singl a následné album s názvem Japan.

Od konce roku 2000 je Krush také zainteresován v „JAG“ , kterého se účastní různi umělci včetně DJ Spooky, DJ Hide, DJ Sak, Jun Sawada a jeho součástí budou různé projekty, které se snaží hledat odpovědi na problémy 21 století.


Discografie

1991
Grass Fruit - DJ Krush nemixoval hudbu z japonskýho filmu TVO / Vychází jako 12inch. Skladba "Just wana touch her“ se stava hitem Britské klubové scény.

1994
1 album "Krush“ vychází u Nippon Columbia. Album vychází jako CD/Vinil a Krush spolupracuje s hvězdami jako Guru (Gangstar) a Kafuzumi Komada (Mute Beat). DJ Shadow a DJ Krush "Lost & Found/Kemuri” 12inch vychází u Mo Wax. 2 album "Strictly Tutntablized“ instrumentální album nahrávaní v Londýně vychází u Mo_Wax.

1995
"Big City Lover – Self Remixes“ Remixy jeho vlastních skladeb. Vycházi u Nippon Columbia. "A Whim“ maxi singel, vychází u Mo_Wax . Obsahuje megamix od DJ Shadow a DJ Evil Dee včetně 2 Junglových remixú skladeb z jeho druhýho alba. 3 album "Meiso“ vychází u Sony a hostuji na něm jména jako C.L.Smooth , The Roots, Guru, DJ Shadow…nahráno v New York.

1996
"Meiso – another Maze“ remixové EP opět včetně mixu od DJ Shadow a DJ Evil – Dee. 4 album "Milight“ vycházi u Sony Japan s hostama jako Mos Def, Shawn J. Priod, Kemuri productions.

1997
Singl "Only the strong survive“ vychází u Mo_Wax obsahuje remix od bAutomator a Dillinja. Mix album "Holonic – The Self Megamix“ remixy některých skladeb z předcházejících 4 Albumú

1998
5 album "Kakusei“ vycházi u Sony Japan a s hostama jako Mista Sinista, Kemuri Productions, DJ Sak…

2001
6 album "ZEN“ vychází u Sony Japan jako CD a Vinyl "Reload – the Remix Collection“ selekce vybraných remixu které DJ Krush udělal za posledních 10 let.

2002
7 album "The message at the depth“ vychází u Sony Japan jako CD/VynilVlastním jménem Jared Bridgeman,
Akrobatik vyrostl v Dorchesteru, MA. Po několika letech na lokální hiphopové scéně v Bostonu se v roce 1998 poprvé prosadil v národním měřítku, vydáním svého singlu "Ruff Enough“. Jeho další singl "Internet MC"s“ vyšel na Rawkus Records/Eastern Conference a Akrobatik dále získal na popularitě. Singlu se prodalo 12,000 kopií po celém světě, což pomohlo vydání jeho debutového EP alba “Akrobatik: The EP” v roce 1999. Z tohoto alba vyšlo i několik singlů a Akrobatik vedl v hitparádách na univerzitních rádiích po USA. Jeho následující singl “SayYesSayWord” se stal party hymnou a probojoval se do komerčních show, byl hrán od Bostonu po Austrálii.

Akrobatik se stává hip hopovou legendou. Jako rapper, producent a občas i DJ reprezentuje to nejlepší z hip-hop hudby; kreativní, promyšlené texty, husté rytmy, energii živých vystoupení a hluboký respekt pro všechny umělce, kteří pomohli zrodu rapové hudby.

Akrobatik vystupoval po celém světě, po boku těch nejlepších nejen v oblasti hip-hopu, včetně Eminem, The Roots, Company Flow, Busta Rhymes, Souls of Mischief, Cannibal Ox, KRS-One, Mos Def & Talib Kweli, Mr. Lif a mnoha dalších. Akrobatik studiově spolupracoval s Guru, Afu Ra, Mr. Lif, EDO.G and KRS One.

Akrobatik v současnosti tvrdě pracuje na svém debutovém albu “Balance”, které má vyjít na jaře letošního roku u Coup d"Etat Entertainment. Na albu se objeví příspěvky od Da Beatminerz, Fakts One, Mr. Lif, KRS One, J-Live a dalších. Po vydání alba “Balance” bude Akrobatik spolu se svým dlouholetým partnerem Mr. Lif spolupracovat na dlouho očekávaném debutovém projektu skupiny The Perceptionists. Jejich album vyjde na podzim roku 2003.


Bližší informace o Dj HYPE budou doplněny co nejdříve...

Kontakt:
DJ Hype c/o Gärtner
Schönhauser Allee 110
10439 Berlin, Germany
Tel.: +49-30-3236274
Mobil: +49-177-3305629
Fax: +49-30-44717375
Email: djhype@phaderheadz.com
Web: www.phaderheadz.com, www.djhype.de
Charlie Dark vyrostl z této doby, krmen výživnou dietou kultury sound systémů. Za gramofony stojí už od svých šestnácti let. Za čtrnáct let hraní nasbíral pro své sety množství hudby, hraje staré i nové pecky od Funku přes nu-Jazz, Hip Hop, House atd.

Za posledních deset let hrál Charlie v klubech na všech kontinentech světa. Mimo jiné na "Summer Fest" tour po Austrálii s Beckem a Beastie Boys, Giant Steps v New Yorku a s kapelou Jazzanova na WMF v Berlíně. Poprvé od legendárních "Dusted" nocí Mo Wax v londýnském klubu Blue Note bude Charlie rezidentem své noci "The Blue Print Sessions" v klubu Plastic People.

Kromě své londýnské rezidentury připravuje Charlie vydání prvního Attica Blues DJ mixu "Drum Major Instinct" na Xtreme Records. Připravuje také vlastní label "Surplus" records, na kterém bude vydávat dosud nevydané věci z Attic studios. Nedávno dokončil jako "Hearts of Oak" track pro label Straight Ahead Records z Zurichu, kde připravuje i vydání alba. Sledujte také jeho remixy skladeb "Telaviv" pro Composts Fauna Flesh a skladby "Love Variation" pro Soul Patrol, které vyjdou již brzy na značce Infracom.
Jamie Odella je hudebníkem, producentem a DJ z východního Londýna. V roce 1996 spoluzaložil label Freerange records, který prodává především jeho vlastní projekty Jimpster a Audiomontage. Rychle získal jméno jako přední producent na rozvíjejících se scénách nu-jazzu, downtempa a jazzy breaks. Zanedlouho již produkoval a remixoval pro projekty jako Lamb, Airto Moriera a Coldcut.

Jeho EP alba "Initial" a "Martian Arts" přinesla ocenění od veličin jako Mixmaster Morris, Tom Middleton a Kirk Degiorgio. S chválou přišly příležitosti ke spolupráci a DJská vystoupení, která pomohla zrození “tajemného Jimpstera”. Jeho debutové album "Messages From The Hub" úspěšně překročilo mnohé hranice s podporou v rádiích od Patricka Forge, Gillese Petersona a Mike Chadwicka v jeho show “Cutting Edge” na Jazz FM. Jeho následující LP "Domestic Science" vyšla nedávno u Kudos Records. Singly "Deep Down" a "State Of Mind" pravidelně hraje Robert Elms ve své ranní show "BBC London Live".

Jako klávesista, Jamie rád vystupuje s živou kapelou. Jimpster live již zahrál na Berlin Jazz Festivalu, Big Chill a Ronnie Scott"s. Kapela cestovala a hrála ve městech jako Lisabon, Tokio, Dublin a Mnichov. Jamie je take členem uznávané skupiny The Bays, která nedávno zahrála na session Johna Peela. Jejich spontánní a plně improvizovaná vystoupení si získávají ohlas. V současné době vystoupili na mnoha největšich festivalech roku jako The Drum Rhythm, Lowlands festival v Holandsku, Ministry Of Sound festival v Knebworthu a PukklePop v Belgii. Více informací o The Bays na www.thebays.com

Posledních 10 let Jamie pravidelně vystupuje jako DJ v UK I zahraničí. Jeho styl je inspirován jmény jako Francois K, Harvey a Jazzanova. Vystupoval v londýnských klubech Fabric, Perverted Science, Plastic People a Jazz Café. Je rezidentem Freerange noci v Chartrerhouse Baru a pravidelně hostuje v Breakbeat show na Kiss FM, Coldcut Solid Steel show na BBC London Live a dodává mixy pro stanice jako Groovetech, Gaia Live a Interactive DJ. Nedávno vystupoval v klubu Propaganda v Moskvě a na turné po západním pobřeží Ameriky. Jeho další vystoupení budou například na Naked party v WMC v Miami a noc Nine to Five v Helsinkách.

Pražské kvarteto PHANTOMS ON FIRE patří k bezesporu velmi významným objevům české hc/punk scény posledních měsíců. Během roku 2001 shromáždil Robert Robovski, kytarista a též zakládající člen pražské hc legendy Kevorkian, velké množství hudebního materiálu, které se vyznačovalo nebývalou punkovou odlehčeností a rock"n"rollovou syrovostí a současně nebylo příliš použitelné pro tvorbu Kevorkian. Rozhodl se tedy pro založení kapely, která do té chvíle na domácí scéně rozhodně chyběla. Ke spolupráci si přizval vynikajícího bubeníka Honzu Vágnera (jež působí současně v populární ska-formaci The Chancers), který tenkrát právě opuštěl řady pražských Dreadrot a čtyři struny obsloužil Petr Hemerka, rovněž tehdejší člen Kevorkian. Mikrofonu se chopil David Holý, bývalý zpěvák několika úspěšných skupin jako No Reason, Stenmark, 2 Many Days Off a Evil Punk Crew. Na podzim 2001 odehráli PHANTOMS ON FIRE první koncerty, které se setkaly s nezvykle příznivými ohlasy návštěvníků. Během let 2002/2003 následovaly další akce, k nejvýznamnějším patří bezesporu společné koncerty s U.S. legendou špinavého rock"n"rollu ANTISEEN či nedávné pražské vystoupení se stylově spřízněnými rebel punks TURBO A.C."S z New Yorku. Petra vzápětí na basu vystřídal Vikk Řehák ze Suffer. Na jaře 2003 byla dokončena první studiová nahrávka kapely, která by měla spatřit světlo světa začátkem podzimu na značce Badman Records. Energie přímo tryskající z nadupaných songů je skloubena s instrumentální precizností a chytlavé, přesto však úderné riffy nenechají v klidu ani naprostého ignoranta, to vše ovšem s vynikajícím moderním zvukem. Stylově kapela balancuje na pomezí originality a muzikantské vyhranosti na přímočarém rock"n"rollovém základu, čerpajícím z bezpočtu různých vlivů, převážně z atmosféry tvorby slavných kapel 60. a 70. let (Stooges, MC5, Grand Funk Railroad, Black Sabbath, Rolling Stones, AC/DC), která je zkombinována s punkovou naléhavostí Misfits, Black Flag, Motorhead či Ramones. Zklamáni určitě nebudou ani příznivci dnes tolik populárních garage a stoner rockových skandinávských partiček typu Hellacopters, Backyard Babies, The Bones, Turbonegro či zámořských White Stripes. Veškerá energie je s naprostou jistotou předávána do řad účastníků koncertů skupiny, čímž tvoří z živého vystoupení PHANTOMS ON FIRE jedinečný zážitek, spojený s tunami dobré zábavy. Kapela plánuje brzy natočení debutního dlouhohrajícího alba a následného turné, takže se rozhodně můžeme do budoucna těšit na další překvapení...

e-mail: phantomsonfire@czechcore.cz
website: http://phantomsonfire.czechcore.cz

My tři (Míra, Roman, Honza) jsme spolu začali hrát v roce 1996. Od té doby jsme museli vystřídat 4 basáky, než jsme v zimě 2000 našli Vikka, který s námi zůstal až dodnes. Náš první materiál "
SHUT UP AND SUFFER" (Samuel 001) jsme nahráli a vydali na Samuel Recs. jako 9-písňové CD-R v roce 1998. Po té jsme začali hrát více a více koncertů po celém území naší Republiky a dostávali se tak do stále většího povědomí. Koncem roku 1999 jsme v českobudějovickém studiu Prodigy nahráli 8 skladeb. Ty vyšly na CD pod názvem "WHEN THE WHALES DIE…" (Samuel 004) na jaře roku 2000. Několik měsíců na to, jsme ve stejném studiu nahráli ještě 5 skladeb, které nikdy nevyšly jako jeden celek. 3 z nich byly použity na různé hudební kompilace a zbylé 2 nebyly vydány vůbec. Během let 2000 a 2001 jsme odehráli spoustu koncertů, ale nic nenahráli. Čas k nahrávání nadešel až na podzim 2001. Chtěli jsme změnit zvuk na naší nové nahrávce a tak bylo potřeba změnit i studio. Bylo nám doporučeno nahrát náš nový materiál ve slovenském studiu Exponent (Plus Minus, Iné Kafe). A tak se i stalo, během necelého týdne jsme nahráli 13 zbrusu nových skladeb + 1 převzatinu. Za necelý půl rok vyšly jako naše první velké album "4 HAPPY GUYS & BEAUTIFUL GIRLS" (Samuel 006). Cover song "Rent" (původně od Pet Shop Boys) je ke stažení pouze zde ve formátu MP3 na našem webu! Přesně po roce jsme ve stejném studiu nahráli 3 nové skladby. 2 z nich byly nahrány speciálně pro kompilaci FINAL SK8 a tou třetí byl cover od KRITICKÉ SITUACE, který teprve vyjde na TRIBUTE to KS. Během minulého roku jsme hráli spoustu koncertů s kapelami např…. AVAIL (USA), ENSIGN (USA), LET IT BURN (USA), BAMBIX (NL), OF NO AVAIL (NL), UPSIDE DOWN (PL), G.A.S. DRUMMERS (Špan.), THE BABOONZ (Něm.), ANTISMART (Rak.), atd… a letos na jaře jsme podnikli naše první mini tour (Německo + Polsko). Nyní chceme udělat nové songy, které plánujeme nahrát nejspíše začátkem nového roku. Více informací najdete na http://www.suffer.czechcore.cz/CLOU – tak si říká stále ještě relativně čerstvé hudební uskupení z Prahy, které v těchto dnech právě slaví své první narozeniny, ale které dokázalo i přes tak krátkou dobu svého fungování vzbudit pořádný rozruch.

Z kapely UNSIZED UPKIDS, sporadicky vystupující od konce devadesátých let převážně na strahovské 007, odpadlo před cca rokem a půl několik nestabilních členů a fungující jádro ve složení Lukáš Vyhnal - zpěv, Radek Tomášek - bicí a Hubert Topinka – kytara, se muselo zamyslet nad budoucí existencí. Výsledkem byl téměř riskantní tah – tím je vždy nastolení výrazně vyšších ambic a konkrétních cílů, ke kterému došlo rozhodnutím o založení zbrusu nového souboru. K zaujmutí postu hlavního kytaristy byl osloven Petr Vaško, který kdysi poutal velkou pozornost v dnes polozapomenuté severočeské hardcore legendě AMITY, a coby baskytarista nějakou dobu v Praze žijící američan Brian B., protřelý několikaletým účinkováním v punkových kapelách z oblasti San Francisca.

Po pár týdnech intenzivního skádání, zkoušení a aranžování byl zvolen název CLOU. Následovaly koncerty se spřízněnými soubory jako GARRISON, SUFFER, ALBION, KEVORKIAN, PLUS MINUS či EASTERN STAR, demonahrávky, účast na několika kompilacích a na soundtracích ke skateboardovým videím, to vše pak zakončené úspěšným vydáním prvního CD singlu na novém labelu Soundogs Records.

Členové CLOU se rozhodli eklekticky se ve své tvorbě inspirovat z velké škály hudebních žánrů. Jejich prozatimní tvorba je směsicí energické, emocionální a melodické muziky s výrazným punkrockovým a post-hardcoreovým vlivem, srovnatelná s kapelami jako například The Get Up Kids, Weezer, Jimmy Eat World nebo Foo Fighters.

Přijetí, kterého se doposud CLOU dostalo od fanoušků jednotlivých nezávislých rockových scén a hudební veřejností bylo vesměs kontroverzní – na jedné straně výbuchy neskrývaného nadšení a hlasy hovořící o „nejlepší české kapele všech dob“, na druhé straně mírné i vyostřené kritické připomínky vycházející z odlišného hudebního kusu, konzervatismu a nebo i závistivosti...

Skupina aktivně prosazuje a provozuje skateboarding a snowboardnig. Také podporuje vegetariánství a další životní postoje a principy jednotlivých členů.

Po vystoupeních v klubech 007, Mecca a Akropolis a Rock Café se CLOU vrhli na koncertování po celé republice a v první polovině letošního roku vystoupili už v Chomutově, Táboře, Mariánských Lázních, Strakonicích, Děčíně, Mostě a Hradci Králové, na což by v létě měla navazovat prestižní vystoupení v pražském Roxy, na štvanickém Mystic Skate Cupu, na festivalu Rock For People, na skateboardovém Summer Campu v Prachaticích a na dalších akcích. Více inormací
www.clou.czechcore.cz