Mystic Sk8 Cup 2003 (MSC), jubilejní desátý ročník mezinárodních skateboardových závodů za účasti světové špičky se uskuteční 4. – 6. července v Mystic skateparku na ostrově Štvanice v Praze 7. MSC je letos už pošesté zařazen do série závodů World Cup Skateboarding (WCS). Je to jediný Open Air ze všech čtyř WCS závodů v Evropě. Mezi profesionálními jezdci je MSC jedním z nejoblíbenějšich závodů celé série. Nejen v Čechách, ale i v celé střední Evropě je to nejvýznamější skateboardová událost v roce, kterou za tři dny jejího trvání navštíví více než 15.000 diváků. Vítězové jednotlivých disciplín si rozdělí finanční odměnu (tzv. Prize Money) v celkové výši 30.000 USD, což je o 5.000 USD více než minulý rok.

Závodů se zúčastní nejlepší profesionální jezdci teamů Vans, Volcom, Quiksilver a dalších z USA, Kanady, Brazílie, Austrálie a Evropy. Na základě průběžných výsledků Českého skateboardového poháru 2003 je do závodu nominováno také 15 nejlepších českých jezdců.
Soutěží se v disciplínách, Streetstyle, Vert Ramp a Best Trick. Závody řídí a výsledky zpracovává kancelář WCS a body získané ze závodu Mystic Sk8 Cup se jezdcům započítávají do celkového pořadí série. Startovné je 100 USD na jednu disciplínu a 150 USD na obě hlavní disciplíny (Streetstyle a Vert Ramp). Startovné se běžně vybírá na všech závodech Světového poháru ve skateboardingu a snowboardingu. Tyto závody jsou totiž natolik prestižní záležitostí, že si jezdci prostřednictvím sponzorů sami platí startovné a není tomu jako u jiných sportů, kdy naopak dostávají zaplaceno za účast. Je to zároveň šance pro neznámé a talentované jezdce prosadit se mezi světovou elitu. Takovým příkladem je brazilec Rodrigo TX, kterého vítězství na Mystic Sk8 Cupu v roce 1999 katapultovalo mezi absolutní špičku a už v 15ti letech se stal profesionálním jezdcem sponzorovaným značkami The Firm a E‘s.
Caswell Berry s dalšími Američany a Nilton Neves s brazilským týmem společně s nejlepšími Evropany budou udávat tón soutěže ve Streetstyle. Ve vertikální rampě budou pravděpodobně kralovat dva „největší letci“ Sergie Ventura (USA ) a Lincoln Ueda (BRA), který je navíc brilantní technik s řadou triků, které provádí v maximální možné výšce.

Mystic Sk8 Cup je sportovní a kulturní akce s unikátní atmosférou jakou nemá žádný jiný skateboardový závod v Evropě. Pro jezdce i návštěvníky je opět připravena celá řada novinek. Ničivé povodně v létě roku 2002 zasáhly i ostrov Štvanice, ve skateparku i klubu bylo 200 cm vody. Interiér klubu byl proto úplně zrenovován a místo minirampy byl postaven první indoor bazén v Čechách. Nové překážky pro streetstyle jako každoročně navrhl R. Teichmann z Mystic Constructions. V Čechách poprvé bude použita takzvaná „King size vert ramp“, v současnosti největší používaný typ vertikální rampy, u které bude tribuna pro 500 sedících diváků. Rampa bude poprvé v historii zastřešena. Vertikální rampa bude nově umístěna za budovou, spolu s obří projekcí, která bude přenášet dění ze streetstyle. Tím se zvýší celková kapacita pro diváky, kteří mají zájem sledovat skatebordové dění. Připraveno bude celkem 2.750 míst k sezení, do celého areálu se vejde dalších 5.000 lidí. Další novinkou je přemístění pódia pro vystupující interprety, které bude letos na větším prostoru u vertikální rampy. V pátek na něm vystoupí zástupci kytar - Phantoms On Fire společně s Clou (obě skupiny jsou z Prahy) a sobota se už tradičně ponese v hip hopovém rytmu zahraničních a domácích kapel včetně DJs. V neděli se poprvé v ČR představí japonská hvězda abstraktního hip hopu DJ Krush.