Informace o závodu

Už po dvanácté za sebou ožije ostrov Štvanice v Praze 7 Světovým pohárem ve skateboardingu Mystic Sk8 Cupem 2005, který se letos uskuteční 8. - 10. července v Mystic skateparku.

 

Mystic Sk8 Cup patří k jedněm z nejlepších závodů v celé sérii WCS (World Cup Skateboarding) a v Evropě je již řadu let nejoblíbenější. Důvodem je bezesporu fakt, že MSC už dávno přesahuje rámec standardní sportovní akce, protože jeho součástí se staly nejen koncerty kapel, DJ's, jež ke skateboardingu patří, ale například i graffiti jam, výstavy výtvarného umění, prezentace video filmů nebo třeba nejrůznější workshopy.

 

Mystic Sk8 Cup 2005S tím i souvisí hlavní filozofie závodu, kdy je kladen důraz především na spokojenost jezdců.

Každoročně budujeme nový skatepark podle posledních trendů ve skateboardingu a na výkony jezdců nadšeně reaguje skvělé publikum, které zná skateboarding.

 

Letos se konají v Evropě pouze tři WCS závody a to Monster Mastership 2005 v německém Munsteru, Mystic Sk8 Cup 2005 v Praze a Nokia Fise ve francouzském Montpelliere.

 

MSC se už pravidelně účastní okolo 200 profesionálů z 26 zemí světa včetně absolutní světové špičky z USA, Kanady, Brazílie, Austrálie a Japonska. Česko reprezentuje 20 nejlepších jezdců registrovaných na základě průběžných výsledků Českého skateboardového poháru. Většině z nich se tak poprvé dostane neocenitelné zkušenosti stát v závodu po boku nejlepším jezdcům planety.

 

Letos se můžeme těšit na takové hvězdy, jakými jsou Bastien Salabanzi (Fr), Ryan Sheckler (Usa), Austen Seaholm (Usa), Greg Lutzka (Usa), Nilton Neves (Bra), Shaun White (Usa) nebo Darrel Stanton (Usa).

 

Od minulého roku se jezdí takzvaná předkvalifikace pouze pro evropské jezdce a z té postupují jen ti nejlepší do sobotní kvalifikace, protože MSC je open (otevřený) závod.

Závod řídí a výsledky zpracovává kancelář WCS a body získané ze závodu MSC se jezdcům započítávají do celkového pořadí celé série Světového poháru. Kromě bodů jezdci vyhrávají "prize money" finanční odměnu, která činí 30.000 USD pro všechny disciplíny.

 

Jezdci soutěží v disciplínách streetstyle, vertikální rampa a best trick contest.

 

Na MSC se sjíždí, diváci z celé Evropy a závod má pravidelně TV pokrytí do celého světa díky stanicím jako jsou Eurosport, Extreme sports channel a Fox TV.

Od roku 2001 také mohou sledovat MSC lidé z celého světa, díky internetovému on-line přenosu, který letos nebude výjimkou a zajiš»ovat ho bude Atlas.cz.

 

Součástí MSC bude i takzvaná Global Zone, jejíž součástí budou DJ's servírující mix hip hopu, karibských rytmů a taneční hudby, promítání filmů, nejrůznější workshopy a bary.

 

Browsing with attitude!

Site by 2FRESH

Za podpory hlavního města Prahy
Presented by VANS
Presented by VOLCOM
Sanctioned by World Cup Skateboarding
Mystic Skate Cup 2005