Mystic Skate Cup 2006

Kapely

Maradona Jazz

Sobota 8. července

Styl: lounge music (chill out music) - improvizace na témata latinskoamerické, rhythm & bluesové, etnické a jemně houseové hudby.

Projekt Maradona Jazz vznikl koncem roku 2001 na popud frontmana kapely Plexis, známého také pod přezdívkou Mucho, který tak realizoval svůj nápad oživit suché pouštění desek živými nástroji.

Spolu se svými kamarády z kdysi slavných hard-coreových kapel Našrot a Michael's uncle - řvounem Hrabošem a hráčem na bicí Jardou Stuchlým, dali dohromady ryze chilloutový projekt, ve kterém najdete latino, jazzové prvky a hlavně srandu a pohodu. Projekt momentálně hraje v obsazení: DJ Mucho (djing, perkuse, vokály), DJ Baltazar (djing, perkuse, vokály), MC El Hraboš (perkuse, vokály), Jaroslav "Seňor" Stuchlý (bicí, perkuse, vokály), ©imon Ornest (saxofon, perkuse, vokály) a hosté.

DJ BALTAZAR

Začátky jeho djingu se datují do počátků 80. let v Ostravě, kdy se na večírcích základní školy ujal magnetofonů (v té době jediná dostupná technika) a snažil se pobavit ostatní i sebe. Po přesunu do Prahy se v roce 1995 spojil s uskupením dj´s Heartway syndicate , jejichž základnou byl klub XT3. Asi po roce následoval přesun do klubu Subway ve Slovanském domě a posléze do klubu Újezd. Zde se jejich pravidelné středeční párty staly vyhledávanou atrakcí a uvedly mnoho lidí do světa taneční hudby.

V té době hráli hlavně break beats, dub, jungle atd.. Bylo možné je slyšet na místech jako například ve squatu Ladronka, strahovském klubu 007, na free parties v Hostomicích. Vzhledem k tomu, že parta chtěla mít svůj vlastní prostor, začali společně stavět klub, který pojmenovali Wakata. Souběžně se stavbou klubu došlo k rozdělení Heartway syndicate a každý šel svou vlastní cestou.

Dj Baltazar se začal orientovat na nahrávky hudby hrané živě. Jeho doménou se stalo latino, funk, jazz, acid jazz, soul, ska a reggae na něž se soustřeďuje dodnes. To vše je možno slyšet na pravidelných středečních nocích ve Wakate.

Dále ho můžete zastihnout za gramofony v pražských klubech Akropolis, Mecca, Chateau a klubech po celé republice. Hrává také na větších akcích jako Prague goes to Amsterdam a open air festivalech Creamfields, Rock for People, Open Air Field, Go Planet Roxy, filmový festival Karlovy Vary. Předskakoval takovým jménům jako George Clinton, Boney M, Carl Cox.

Současně je členem uskupení Maradona Jazz, které kombinuje djing s živými nástroji a vokálem, což považuje za budoucnost taneční hudby.

Sitemap

DJ MUCHO

Petr Hošek patřil na začátku 80. let k prvním pražským punkerům a po vzoru Sida Viciouse, baskytaristy Sex Pistols, si nechal říkat "Sid". V roce 1984 založil legendární punkovou skupinu Plexis , v níž zpíval a hrál na kytaru a která v prvním (zhruba dvouletém) období hrála většinou na různých podzemních akcích. Po rozpadu první sestavy byl Sid odveden na vojnu, z které se po půlroce vyzul vcelku drsným způsobem - o dovolence při mejdanu vyskočil z okna, což mu vyneslo komplikovanou zlomeninu nohy. Už na podzim 1987 je angažován coby baskytarista do další punkové formace Do řady! .

V roce 1988 obnovil svojí kapelu Plexis - tentokrát už jenom jako zpěvák ale zároveň se také stal baskytaristou pražské hardcoreové legendy Michael´s Uncle . S ní vydržel hrát rok, od roku 1990 se už ale věnoval pouze zpěvu v Plexis . Právě v tom čase začala jít tahle vyhulená parta hodně nahoru, když se prezentovala nikoli jako punková ale jako street rocková skupina á la Guns´n´Roses. Plexis natočili rychle po sobě tři alba, bohužel někdy v roce 1994 se i druhá sestava rozpadla - zničily ji tvrdé drogy.

Někdy v té době začal Hošek coby správný mejdanový typus navštěvovat i první taneční party a společně s přáteli založil agenturu Roxydust, v níž zastával funkci stage managera. V letech 1995-96 byl jejím hlavním působištěm pražský kulturní dům v Ládví, v období 1997-2000 se přesunula do Roxy, kde se prezentovala party zvanými Shake a v letech 2000-03 fungovala v klubu Mecca, kde pořádala večírky nazvané Saladas. Ještě předtím se ale Hošek vrátil na pódia jako muzikant.

Už v roce 1996 se mu totiž zastesklo po živém hraní, a tak oprášil svého starého Rickenbackera a jakožto frontman a baskytarista a s novými spoluhráči potřetí obnovil Plexis - tentokrát už jako čistě punkovou skupinu. Během dalších let s ní natočil dvě desky. Přibližně od roku 1999 se začal sám zabývat mixingem desek a vzhledem k náklonnosti k fotbalu, Mexiku a vůbec celé latinské Americe se prezentoval jako DJ pouštěním nahrávek latinskoamerické hudby. Tehdy přijal novou přezdívku, jež má své kořeny ve španělštině - začal si říkat Mucho.

Na konci roku 2001 založil s přáteli z dávných punkových a hardcorových skupin flexibilní chill outový projekt Maradona Jazz , zabývající se dj-ingem a volnou improvizací na témata latinskoamerické a jazzové hudby

Mucho je legendou pražského mejdanového života; vzhledem k množství vypitých alkoholických nápojů (a spolykaných látek způsobujících změněné stavy vědomí) je stejnou medicínskou záhadou jako třeba Keith Richards. Jakožto milovník fotbalu je vášnivým fanouškem Slávie a reprezentačního teamu Mexika.

Diskografie (pouze alba)

  • Plexis: "Už mi to kroutí nohy" (2000)
  • Plexis: "To" (1998)
  • Plexis: "lll" (1993)
  • Plexis: "White Killer" (1992)
  • Plexis: "Půlnoční rebel" (1990)

Contact

 
Mystic Skates
Štěpánská 31
110 00 Praha 1
Tel.: +420 222 232 027
office@mysticskates.cz

Schedule

7.-9. července 2006

Sobota 8. července

19.00 - 20.00 kvalifikace vertikální rampa
20.00 - 20.30 bowl finále
19.45 - 20.30 Stephunk T
20.30 - 22.00 FREESTYLERS (UK)

Neděle 9. července

12.30 - 16.15 semifinále streetstyle
16.30 - 17.30 finále vertikální rampa
18.15 - 19.15 finále streetstyle

Global Station

denně od 17.00 - 02.00 hod

DJ Joost Van Bellen (Nl), Maradona Jazz, N.O.H.A. a mnohem více

Zobrazit celý program

Aktualizované

Nejvíce navštěvované

 
Art by Fisheye Web design 2FRESH