Mystic Skate Cup 2006

Kapely

SKYLINE

Neděle 9. července

Nejrozjetější česká elektronická kapela vznikla v roce 1997 v Praze. Historicky první koncert odehráli v lednu 1998 jako předkapela Tata Bojs v klubu Delta, ten samý rok se objevili i na legendárním festivalu Jelení příkop a i když bylo tehdy členům kapely sotva dvacet let, začala je skoro okamžitě zastupovat renomovaná agentura D Smack U Promotion.

Kapela byla ovlivněna především taneční scénou, která se tehdy blížila ke svému vrcholu a původní zvuk Skyline tedy vycházel hlavně z drum and bassu. Ovšem už tehdy se odlišovali tím, že nedělali jen tracky, ale plnohodnotné a silné písničky. V roce 2001 jim vyšlo první album jménem Riders in The Store (Intellygent Recordings) a ze Skyline se tak stala jedna z vůdčích kapel scény, soustředěné kolem klubu Roxy.

V následujících dvou letech ale prošli personálním zemětřesením. K zakládajícím členům hoffymu_m (programming, produkce) a Radkovi B (bicí) se nově přidali zpěvačka Jitka Charvátová, známá z kapely Fiction, MC.Nu.C a kytarista Majkii B. Tak se ustálila nová podoba Skyline, která se v roce 2004 uvedla albem Urbanica (U:Bahn Records). Album zachycuje pokrok kapely o další kus od taneční scény směrem k modernímu a energickému "urban popu". Urbanica vyšla netradičně i jako příloha časopisu Ultramix a číslo s tímto CD a se Skyline na obálce se stalo vůbec nejprodávanější v historii časopisu. Urbanica znamenala pro kapelu další velký posun, singly Rhythm Hackers a Step On The Gas se chytly v playlistech progresivních rádií i televizních hitparádách.

Skyline vždycky byli a budou hlavně koncertní kapelou, mají za sebou stovky vystoupení a pověst divoké party, která by "rozjela i mrtvého". Ostatně za svá živá vystoupení získali i několik cen - na Dance Awards 2004 získali ocenění za Projekt a Koncert roku a ten samý rok vyhráli i v kategorii Dance/Hip hop v prestižních ALMA Awards, kde jsou odborníky z branže oceňována právě nejlepší živá vystoupení.

Sitemap

Skyline pravidelně hrají na většině nejdůležitějších tuzemských festivalů (Love Planet, Rock For People, Summer Of Love, Trutnov atd.), v červenci 2005 předskakovali britským Underworld a mají za sebou i zkušenosti ze zahraničí - turné po Polsku, dále koncerty v Německu, Portugalsku a také účast na prestižním holandském festivalu Eurosonic, což je prezentace nových evropských kapel, kde Skyline vystoupili po boku jmen jako Editors nebo José Gonzáles.

V roce 2005 přišel do kapely nový člen a druhý MC Jacob a Skyline se začali věnovat přípravě své třetí desky. Stejně jako Urbanicu ji produkoval vyhledávaný producent Ecson Waldes, přípravy alba zabraly skoro celý rok a mastering pak proběhl v holandském studiu Wiseloord, kde v minulosti nahrávali třeba U2 nebo Michael Jackson. Třetí album Skyline se jmenuje tajemně Virginplatonicpanic, vyšlo v březnu 2006 na labelu X Production a jde jednoznačně o nejhitovější a nejdotaženější album skupiny.

"Chtěli jsme udělat nabušenou a chytlavou desku, která nebude ani chvilku nudit a kde nebudou žádný písničky jen tak do počtu," říkají Skyline, kteří jsou momentálně ve své zatím nejlepší formě. Co všechno je ještě čeká?

Členové

NU-C - vocals
Jitka - vocals
Jacob - vocals
Hoffy M -programming
Majkii B - guitar
Radek B - drums

Diskografie

  • Virginplatonicpanic (2006)
  • Urbanica (2004)
  • RMX (2003)
  • Riders in the Store (2001)

Contact

 
Mystic Skates
Štěpánská 31
110 00 Praha 1
Tel.: +420 222 232 027
office@mysticskates.cz

Schedule

7.-9. července 2006

Sobota 8. července

19.00 - 20.00 kvalifikace vertikální rampa
20.00 - 20.30 bowl finále
19.45 - 20.30 Stephunk T
20.30 - 22.00 FREESTYLERS (UK)

Neděle 9. července

12.30 - 16.15 semifinále streetstyle
16.30 - 17.30 finále vertikální rampa
18.15 - 19.15 finále streetstyle

Global Station

denně od 17.00 - 02.00 hod

DJ Joost Van Bellen (Nl), Maradona Jazz, N.O.H.A. a mnohem více

Zobrazit celý program

Aktualizované

Nejvíce navštěvované

 
Art by Fisheye Web design 2FRESH