Mystic Skates Cup 2007 - The Real Skate Contest

English

Česky

Novinky

15.07.

Závěrečná tisková zpráva

Letošní 14. ročník závodu Světového poháru ve skateboardingu - Mystic Sk8 Cup 2007 vyhráli ve dvou hlavních disciplínách jezdci z Brazílie. Sandro Dias nenašel konkurenci ve vertikální rampě a Daniel Viera už podruhé vyhrál disciplínu streestyle.

Letos se Mystic Sk8 Cup opět stal hlavní událostí víkendového dění nejen v Praze, kde se sešli nejlepší jezdci z celého světa. Ti zde jezdili nejen o lákavé prize money v celkové výši 40.000 USD, ale i o body do celkového pořadí Světového poháru ve skateboardingu.

V disciplíně streestyle vyhrál výše zmíněný Daniel Viera, druhý se umístil německý talent Kilian Heuberger a na třetím místě skončil brazilec Wagner Ramos. Loňský vítěz Ricardo Porva bral čtvrté místo a jeden z našich současných nejlepších jezdců Tomáš Vintr byl šestý.

Dalším nejlépe umístěným Čechem byl Arnošt Ceral, který skončil v celkovém pořadí dvanáctý.

Královskou disciplínu ve vertikální rampě ovládl Sandro Dias svými vysokými airy a náročnými triky. Na druhém místě se umístil Neal Hendrix z USA a třetí skončil Terence Bougdour z Francie.

Nejmladší disciplínu bowl v sobotním finále vyhrál polský jezdec Simon Stachon. Druhý byl Frederik Austbo z Norska a třetí skončil Rion Linderman z USA. Velký úspěch zaznamenal i Martin Jurášek , který se umístil na čtvrtém místě.

Podruhé za sebou se jeli dvě hlavní disciplíny určené pouze dívkám. Ve streestyle byla nejlepší Evelin Boulliart z Belgie a ve vertikální rampě a bowl (ladies bowl se jel letos poprvé) Karen Jonz z Brazílie.

Po celý víkend doprovázelo MSC 2007 skvělé počasí, vysoká účast diváků a perfektní atmosféra. Během tří dnů navštívilo ostrov Štvanice přes deset tisíc diváků a do závodu nastoupilo přes 150 jezdců z celého světa.

Závěrečný ceremoniál a vyhlašování výsledků poctil svou účasti i primátor Hl. m. Prahy Pavel Bém, když osobně předal ceny nejlepším jezdcům všech disciplín a pogratuloval jim k jejich výkonům.

Výsledky :

Streetstyle
1. Daniel Vieira (BRA) 5000 USD
2. Kilian Heuberger (GER) 2500 USD
3. Wagner Ramos (BRA) 1700 USD

Vertikální rampa
1. Sandro Dias (BRA) 4000 USD
2. Neal Hendrix (USA) 2300 USD
3. Terence Bougdour (FRA) 1500 USD

Bowl
1. Simon Stachon (POL) 2000 USD
2. Frederik Austbo NOR) 1000 USD
3. Rion Linderman (USA) 8000 USD

Street ladies
1. Evelin Boulliart (BEL) 1000 USD
2. Lauren Perlina (CA) 600 USD
3. Lacey Baker (USA) 400 USD

Vert ladies
1. Karen Jonz (BRA) 300 USD
2. Frantiska Stolz (SUI) 100 USDFotky v tiskové kvalitě - stáhnout