Mystic Sk8 Cup 2008

Vans a Volcom uvádí Mystic Sk8 Cup 2008 / 15.ročník / Světový pohár ve skateboardingu / 4. - 6. července 2008 / The real skate contest

07.07.

MSC08 final video

Koukněte na video, které zachycuje to nejlepší z MSC08 včetně rozhovorů s Dave Duncanem, Jemere Rogersem nebo s Terry Kennedym. Video naleznete v sekci video.

07.07.

To nejlepší z neděle

V sekci video naleznete ty nejlepší momenty z nedělního dne.

07.07.

15. mystic sk8 cup je u konce

Letošní 15. ročník závodu Světového poháru ve skateboardingu - Mystic Sk8 Cup 2008 zná své vítěze v hlavních disciplínách. Zlato ve streetstylu patří Američanovi Jerome Rogersovi, na druhém místě skončil Brazilec Daniel Vieira a jako třetí se umístil Brazilec Diego Oliveira. Disciplínu bowl (bazén) vyhrál Julien Benolien z Francie, druhý byl Brazilec Sandro Dias a třetí Američan Jimmy The Greek. Sandro Dias zároveň nenašel konkurenci ve vertikální rampě, následovaný Australanem Renton Millarem a Juergen Horrwarthem z Německa. Vítězové všech tří disciplín si rozdělí prize money ve výši 50.000 USD.

O tom, že skateboardingem už dávno není jen mužským sportem, přesvědčila diváky soutěž ve streetstylu žen. Nejlepší z 13 jezdkyň v něm byla Lacey Baker z USA, jako druhá se umístila Belgičanka Evelien Bouilliart a třetí Lyn-Z Adams Hawkins z Kalifornie.

Nejlépe umístěným Čechem v závodě Mystic Sk8 Cup 2008 v disciplíně street je letos Tomáš Vintr (27), který obsadil 10. místo. V bowlu je to jednadvacátý Honza Kesler (19), ve vertikální rampě Jan Tomšovský (26), který skončil dvanáctý. Z dívek se umístila nejlépe Lucie Hlavsová, která ve své kategorii obhájila 9. místo.

Stejně jako v minulých letech se i letošní Mystic Sk8 Cup stal hlavní událostí víkendového dění v Praze. Podle předběžných odhadů ho během tří dnů navštívilo přibližně 9 000 lidí.

Celý víkend doprovázelo MSC 2008 skvělé počasí, které vydrželo až do vyhlášení vítězů. Pak pot unavených jezdců i diváků smysl prudký déšť, který všechny zahnal do relax zóny, kde pokračovala Mystic afterparty. O zábavu se na ní postaralo hudební uskupení Czeck Beatbox Allstars, brooklynská formace Mindspray a hip hopper Vladimír 518.

06.07.

Mystic Sk8 Cup 2008 zná první kvalifikované jezdce

Patnáctý ročník světového poháru ve skateboardingu Mystic Sk8 Cup začal v pátek na pražském ostrově Štvanice. Své jezdecké schopnosti v disciplínách street, bowl a vert, na něm předvádí 167 amatérských i profesionálních jezdců z 25 zemí světa. Česko reprezentuje 20 nejlepších skaterů kvalifikovaných na základě průběžných výsledků Českého skateboardového poháru. I pro tento rok je Mystic Sk8 Cup zařazen do série Světového poháru ve skateboardingu – World Cup Skateboarding 2008 (WCS).

První den Mystic Sk8 Cupu byl zasvěcen evropské předkvalilfikaci v disciplíně street. Z 56 jezdců, kteří se na ní akreditovali, bylo vybráno 20 postupujících (jako první postupoval Phil Zwijsen z Belgie, jako druhý Zsolt Karkossiak a jako třetí Madars Apse). Ti včera soutěžili s 51 předkvalifikovanými profesionály. Dvacet nejlepších ze soboty si to pak rozdá v dnešním semifinále a posléze finále.

Ze včerejší kvalifikace do finále v disciplíně vert, postoupilo 9 z 16 akreditovaných jezdců a své síly změří na Štvanici dnes v 16,30 hod. Včera se také odjelo finále v disciplíně bowl a výsledky budou vyhlášeny dnes večer. Právě bazén je nejnovější a zároveň velmi atraktivní disciplínou. Designovali ho legendární osobnosti skateboardingu Dave Duncan, který bude na závodě v roli rozhodčího, a Brian Patch. Aktuální výsledky jsou průběžně doplňovány na www.mysticsk8cup.cz.

Neděle je každoročně nejočekávanějším dnem závodů. Spolu s finále ve streetu je součástí programu soutěž o nejlepší trik a soutěž ženských jezdkyň. Do letošního ročníku Mystic Sk8 Cupu se jich přihlásilo 12. Českou republiku reprezentuje Anna Voronkova (22), původem z Ruska, Lucie Hlavsová (20), Míša Martincová (17) a Klára Kašparová (18).

Vítězové ve všech třech disciplínách si rozdělí prize money ve výši $ 50.000. Tato částka je vůbec nejvyšší v historii Mystic Sk8 Cupu. Pro dívky, které zvítězí v disciplíně streetstyle, v exhibičním závodě v rampě a v bowlu, je připraveno $ 2500.

05.07.

Streetová kvalifikace právě začala

Kvalifikace streetu právě začala. Jezdci jsou rozděleny do 4 kvalifikačních skupin. Online přenos můžete sledovat na webu xman.cz a první fotky zčekovat v sekci foto.

05.07.

Evropská předkvalifikace

Evropskou předkvalifikaci vyhrál Phil Zwijsen z Belgie, jako druhý postupoval Zsolt Karkossiak a jako třetí Madars Apse. Celkové výsledky evropské předkvalifikace najdete v sekci Výsledky.

04.07.

Mystic Sk8 Cup právě začal!

Letošní 15.ročník Mystic Sk8 Cup 2008 právě začal!! Předkvalifikace je naplánována na 16h a ukončena by měla být okolo 21h. Předkvalifikace se zúčastní většina českých a slovenských jezdci. První fotky můžete vidět v sekci Fotogalerie.

03.07.

MOFFOM na MSC 08

Na letošním Mystic Sk8 Cupu se budete moci odreagovat v Relax zóně a zkouknout dva snímky z dílny Moffom (www.moffom.cz). Bude se jednat o snímek Beastie Boys: 50 kamer a 40 tisíc očí a Freestyle - umění rýmovat.
» více v programu

02.07.

Rozhovor s Tomášem Rejmanem

Na stránkách ct24.cz si můžete přečíst obsáhlý rozhovor s Tomášem Rejmanem, který je označován jako průkopník skateboardingu v Česku a zakladatel Mystic Sk8 Cupu.

02.07.

Mindspray Crew z NY na letošním MSC08

V rámci letošního Mysticu vystoupí dva členové brooklynské crew Mindspray a to MC Propaganda a DJ Milkmoney. Můžete se těšit na naprosto originální lyriku a styl přednesu a la New York a la Brooklyn ! Společně s nimi vystoupí Jaro Cossiga a Czech Beatbox Allstars a pokřtí první singl z chystané desky Hop'n'Nob

01.07.

Seznam potvrzených jezců

Už nyní víme, kdo nebude na letošní Mystic Sk8 Cupu chybět. Jezdci jako Jereme Rogers, Terry Kennedy, Danilo Cerezini, Daniel Vieira, Austen Seaholm, Bastien Salabanzi, Paul Rodriguez, Milton Martinez, Bob Burnquist, Neil Hendrix, Marcelo Kosake, Sandro Dias, Evelien Bouilliart, Lin Z Adams nebo Lacey Baker již potvrdili svou účast!

26.06.

Mystic Sk8 Cup 2008 teaser

Koukněte se na video teaser k akci Mystic Sk8 Cup 2008 v nové sekci Video a nechte se zlákat.

20.06.

Fotogalerie skateparku

V sekci Skatepark naleznete další fotografie ze stavby skateparku.

16.06.

Program MSC08

V sekci Program naleznete program závodu, hudební program a doprovodný program. V pátek se můžete těšit na předkvalifikaci evropských jezdců, v sobotu na Vás čeká kvalifikace streetu a vetikální rampy a finále bowlu. V neděli se pojede velké semifinále a finále streetu, finále vertikální rampy a samozřejmě divácky oblíbený best trick contest. Po hudební stránce se můžete těšit například na konzert kapely Sunshine nebo na žívé vystoupení Wladimira 518 atd. Vše potřebné naleznete v sekci Program.

16.06.

První fotky skateparku

Přinášíme Vám čerstvé fotky ze stavby nového skateparku pro Mystic Sk8 Cup 2008, který designovala firma Mystic Construction. Fotky naleznete v sekci Skatepark.

29.05.

Sekce vstupenky spuštěna

Dnes byla spuštěna sekce VSTUPENKY, kde naleznete veškéré informace týkající se vstupenek včetně cen a předprodeje.

25.05.

Registrace a akreditace spustěny

Ode dneška jsou spuštěny sekce Registrace jezdců a Akreditace novinářů a médii.

20.05.

Mystic Sk8 Cup 2008 je patnáctým ročníkem Světového poháru ve skateboardingu v Praze.

Od pátku 4.července do 6.července se na pražské Štvanici odehraje jubilejní 15. ročník Mystic Sk8 Cupu. Více o tomto prestižním závodě se dočtete v sekci ZÁVOD.

Live přenos zajišťuje:

MSC08 - best of video

MSC08 - video z neděle

MSC08 - video ze soboty

MSC08 - video z pátku

Mystic Sk8 Cup 2008 teaser: