Mystic Sk8 Cup 2008

Vans a Volcom uvádí Mystic Sk8 Cup 2008 / 15.ročník / Světový pohár ve skateboardingu / 4. - 6. července 2008 / The real skate contest

Závod

Jubilejní patnáctý ročník Mystic Sk8 Cup 2008 je i pro tento rok zařazen do série Světového poháru ve skateboardingu – World cup skateboarding 2008 (WCS). Tento závod již tradičně patří k nejoblíbenějším prázdninovým akcím v Praze.

Od pátku 4. do neděle 6. července budou na pražské Štvanici závodit o rekordních $ 50.000 nejlepší světoví jezdci ve třech hlavních disciplínách - streetstyle, vert a bowl (bazén). Nejnovější a zároveň velmi atraktivní disciplínou na těchto závodech je bowl, který designovali legendární osobnosti skateboardingu Dave Duncan a Brian Patch. Po finále ve všech disciplínách se jede jezdci i diváky velmi oblíbená soutěž o nejlepší trik (best trick).

Překážky pro disciplínu streetstyle včetně tribun pro diváky jsou pod obří mobilní střechou a díky podpoře města Prahy a primátora Pavla Béma je od loňska zastřešen i bowl.

V tomto závodě si na své přijdou i dívky pro které je připraveno 2500 USD v disciplíně streetstyle, v exhibičním závodě v rampě a v bowlu.

Jako každý rok je pro nás na prvním místě spokojenost profesionálních jezdců. Závody jsou velmi oblíbené i mezi diváky, kterých každoročně dorazí přes 10.000. Jako každý rok, tak i letos stavíme nový skatepark podle posledních trendů tak, aby jezdce inspiroval nejen k výkonům, které posunují limity skateboardingu, ale i k větší objektivnosti celého klání.

Na Mystic Sk8 Cup 2008 zajišťujeme nejlepší jezdce současného skateboardingu do všech disciplín. Stejně jako v minulých letech očekáváme přibližně 200 profesionálních jezdců z cca 25 zemí světa, včetně světové špičky z USA, Brazílie, Austrálie a Evropy. Česko bude reprezentovat 20 nejlepších jezdců kvalifikovaných na základě průběžných výsledků Českého skateboardového poháru. Většině z nich se tak poprvé dostane neocenitelné zkušenosti stát v závodu po boku nejlepším jezdcům planety. V pátek se jede předkvalifikace pro amatérské jezdce. Z té postupuje dvacet jezdců do sobotní kvalifikace.

Závod se řídí pravidly kanceláře World cup skateboarding, která zpracovává výsledky a zajišťuje rozhodčí.

Ani letos nebude na akci chybět bohatý doprovodný program, jehož součástí budou živé koncerty, DJs, výstava Subkultura, grafitti stěna, videoprojekce skateboardových filmů i nejrůznější workshopy. Z hudební produkce můžeme zmínit kapely Vladimir 518, Sunshine, Apple Juice, Chilla Killers, Czeck Beatbox Allstars, DJs Loutka, Robot, Trafik, Kuba Soulcheck a další.

Nedílnou součástí Mystic Sk8 Cupu jsou jeho diváci a příznivci, lokální i z celého světa, kteří díky své dokonalé znalosti skateboardingu každoročně vytvářejí zcela jedinečnou atmosféru.

Závod bude v sobotu a v neděli přenášen on-line na oficiálních stránkách www.mysticsk8cup.cz , kde můžete najít další informace včetně programu a předprodej lístků.