Závod

Nacházíte se: Úvodní stránka » Závod

Šestnáctý ročník Mystic Sk8 Cup 2010 je i pro tento rok zařazen do série Světového poháru ve skateboardingu – World cup skateboarding 2010 (WCS). Tento závod již tradičně patří k nejoblíbenějším prázdninovým akcím v Praze a profesionálními jezdci je považován za nejlepší závod v Evropě.

Od pátku 2. do neděle 4. července budou na pražské Štvanici závodit o 30.000 USD nejlepší světoví jezdci ve dvou hlavních disciplínách – streetstyle a bowl (bazén) , který designovali legendární osobnosti skateboardingu Dave Duncan, Brian Patch a Radek Teichmann. Po finále v obou disciplínách se jede jezdci i diváky velmi oblíbený best trick, kdy jezdci zkoušejí extrémní triky, které pro svoji obtížnost nezařazují během závodu.

Překážky pro disciplínu streetstyle včetně tribun pro diváky jsou pod obří mobilní střechou a díky podpoře hlavní města Prahy je zastřešen i bowl.

Zavodí i dívky pro které je připraveno 2.500 USD v disciplíně streetstyle.

Každý rok je pro nás nejdůležitější spokojenost profesionálních jezdců. Závody jsou velmi oblíbené mezi diváky, kterých každoročně dorazí přes 10.000. I letos jsme zmodernizovali překážky streetstyle podle posledních trendů tak, aby jezdce inspirovaly k výkonům, které posunují limity skateboardingu.

Na Mystic Sk8 Cup 2010 zajišťujeme nejlepší jezdce současného skateboardingu do obou disciplín. Stejně jako v minulých letech očekáváme přibližně 150 profesionálních jezdců z cca 25 zemí světa, včetně světové špičky z USA, Brazílie, Austrálie a Evropy.

Česko bude reprezentovat 20 nejlepších jezdců kvalifikovaných na základě průběžných výsledků Českého skateboardového poháru. Většině z nich se tak poprvé dostane neocenitelné zkušenosti zúčastnit se závodu společně s nejlepšími jezdci světa.

V pátek se jede předkvalifikace pro amatérské jezdce. Z té postupuje 20 jezdců do sobotní kvalifikace.

Závod se řídí pravidly kanceláře World cup skateboarding, která zpracovává výsledky, které započítává do průběžného pořadí série WCS a zajišťuje rozhodčí.

Ani letos nebude na akci chybět doprovodný program, jehož součástí budou živé koncerty, DJs, grafitti jam, nejrůznější workshopy a stánky se skateboardovým vybavením. Z hudební produkce můžeme zmínit kapely Artrery, Sunshine Djs…

Nedílnou součástí Mystic Sk8 Cupu jsou jeho diváci a příznivci, lokální i z celého světa, kteří díky své dokonalé znalosti skateboardingu každoročně vytvářejí zcela jedinečnou atmosféru.

Závod bude v sobotu a v neděli přenášen on-line na oficiálních stránkách www.mysticsk8cup.cz , kde můžete najít další informace včetně programu a předprodej lístků.